Biudžetininkus išgąsdino naftininkų pranešimas

Sumažėjus „ORLEN Lietuva“ turto vertei rajono biudžetas gali netekti dalies pajamų. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Rajono savivaldybė gavo bendrovės  „ORLEN Lietuva“ pranešimą apie sumažėjusią bendrovės turto vertę. Savivaldos atstovams tokia žinia sukėlė nerimą – naftos perdirbimo įmonė sumoka didžiąją dalį rajone surenkamo nekilnojamojo turto mokesčio. Tuo labiau kad nėra tikslių duomenų, kaip turto sumažėjimas paveiks ir taip „skylėtą“ rajono biudžetą.

Patikslinti nurodo įstatymas

Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė „Santarvei“ teigė, kad tokią nelinksmą naujieną ji sužinojo neseniai – rugpjūčio pradžioje grįžusi po atostogų. „ORLEN Lietuva“ atstovė Savivaldybės administraciją elektroniniu paštu informavo, kad, atnaujinus bendrovės turto vertes, nustatyta, jog atitinkamose savivaldybėse, įskaitant ir Mažeikių, 2013 metais jos sumažėjo. Dėl tos priežasties mažiau bus sumokėta ir nekilnojamojo turto mokesčio.
„ORLEN Lietuva“ paaiškino, kad bendrovės turtas yra įsigytas, pastatytas įvairiais laikotarpiais, todėl tenka reguliariai peržiūrėti šio turto būklę, kadastrinių bylų duomenis. Be to, patikslinti turto  mokestines vertes naudojamo nekilnojamojo turto mokesčio skaičiavimo tikslais reikalauja ir Nekilnojamojo turto įstatymas.
Kad tai tiesa, „Santarvę“ patikino ir Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus vedėja Sigita Žudienė.

Apie tai, su kokiais biudžeto sunkumais gali susidurti rajono Savivaldybė, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

9 Atsakymai į “Biudžetininkus išgąsdino naftininkų pranešimas”

 1. Zosė parašė:

  Biudžetininkus išgąsdino, bet savibliados (pasak vieno žymaus šoumeno) – tai ne. Juk nors ir karas, maras, ar tvanas – jiems ir atlyginimams, ir premijoms, ir priedams visada užteko ir užteks. Kuo mums blogiau – tuo geriau jiems…

 2. valio parašė:

  gal valdininku sumazins,jei neissilaikys

 3. to banana parašė:

  jei būtų valstybinė- senai būtų metalo laužas, tamsuma

 4. OLE parašė:

  ar zinot kiek per metus ORLEN LIETUVA sumoka tarsos mokesti ….?..ir visi pinigai i Vilniu,o mum uz sveikatos gadinima triju pirstu kombinacija……..va kaip …

 5. vip parašė:

  Kokia nauda iš tos gamyklos,jei kuras pas kaimynus pigesnis? Mums užterštas oras,o mokesčiai,kurių nebesugeba nusukti,į vilnių,kuris kaip kiaura kišenė.

 6. banana parašė:

  Mažiau beiišvogs.Vieša palaptis,kad medžiagos gatvių rekonstrukcijai,kitiems viešiesiems darbams buvo perkamos iš „savų’ kosminėmis kainomis.O kas liečia naftos gamyklą, nereikėjo pardavinėti kaip kokią prostitutę. Tokios gamyklos turi būti valstybės nuosavybė.

 7. verslinykas parašė:

  Hm, reiks man už aną kakčio simbolinį litą nusipirkti tą nuvertėjusį fabrikėlį…

 8. Tadas parašė:

  NT vertė mažėja todėl, kad nuo žemės paviršiaus nušluojami nebereikalingi pastatai, o tie, kurie liko stovėti, nusidėvi.

 9. kazkaip parašė:

  idomiai cia gaunasi,modernizacija menkina verte .cia bus kaip Palangiskiams su butinge.galimai sumazino verte ,kad mokesciu maziau sumoketi I vietos biudzeta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto