Biudžeto lėšomis bus realizuojamos ir gyventojų iniciatyvos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Gyventojai galės ne tik siūlyti idėjas, bet ir balsuodami spręsti, kokių iniciatyvų reikia rajono gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Tokias galimybes atveria Savivaldybės tarybos patvirtintas naujas dokumentas –  Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas. 
Žmonių iniciatyvoms įgyvendinti šiemet biudžete numatyta 50 tūkst. eurų.

Sprendimo projektą pristatęs Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Šimkūnas politikus informavo, kad šio dokumento tikslas – didinti piliečių įtraukimo į Savivaldybės biudžeto formavimą galimybes, skatinti piliečių iniciatyvas savivaldybėje, gerinti ir stiprinti vietinės valdžios ryšius su gyventojais, aktyvinti žmonių dalyvavimą, atnaujinant viešąsias erdves, skatinti diskusijas savivaldybės plėtros tema.

Teikti paraiškas galės Savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravęs gyventojas, ne jaunesnis nei 18 metų, siūlantis projektų idėjas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Biudžeto lėšomis bus realizuojamos ir gyventojų iniciatyvos”

  1. klausimas tarybos nariams parašė:

    Neišgirdau, tai kas tikrins tuos idėjų balsuotojus (viena vicemerė moka dalinti kaip nori), kai visokie skyriai patikrins atitikimą aprašui? Kas paneigs, kad idėjos projektą jau turi buv. tvarkos ir teisingumo atstovai? Juk ne kiekvienas galės pateikti ir reikalui esant patikslinti sąmatas ir per trumpą laiką, nes tiek tų mėnesių iki metų pabaigos ir bėra likę. Alytaus miesto dalyvaujamojo biudžeto eksperimentas parodė, jog tokios politikų iniciatyvos ne visada gali būti teigiamai įvertintos ir pačių gyventojų. 2018 m. šią iniciatyvą pasiūlę ir įgyvendinę politikai pralaimėjo 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto