Bliūkšta pirmieji rinkiminiai pažadai

Vilčių, kad ikimokyklinio ugdymo krepšelis gali būti padidintas, dar yra – bet tik nuo kitų metų liepos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitais metais vaikų lopšeliai-darželiai tikėjosi lengviau atsikvėpti – prieš rinkimus oficialiai paskelbta, kad bus didinamas ikimokyklinio ugdymo krepšelis.

Tiems, kurie patikėjo Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimu, teko skaudžiai nusivilti, – apie minėtą padidinimą artimiausiu metu nėra nė kalbos.
Kai kurie ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai įsitikinę, kad švietimo ir mokslo ministro išplatinta informacija buvo tik rinkiminis triukas siekiant suvilioti rinkėjus.
Švietimo ir mokslo ministerija spalio viduryje išplatino pranešimą, kuriame sakoma: „Nuo 2013 m. pradžios dvigubai didinamas ikimokyklinio ugdymo krepšelis. Bus finansuojamos ne 4 val., o 8 val. per dieną arba 40 val. per savaitę. Tam papildomai numatyta skirti apie 230 mln. Lt. Šiuo metu ikimokyklinuko krepšelis siekia 2555 litus metams, specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams jis 35 proc. didesnis. Padvigubintas krepšelis sudarytų 5110 litų“.
Taip pat pranešime buvo teigiama, kad didesnis krepšelis padės sparčiau plėtoti ikimokyklinių įstaigų tinklą, leis daugiau investuoti į ugdymo kokybę. Tai yra vaikų darželiai turėtų pakankamai lėšų savo ugdytinių pažintinei veiklai organizuoti, galėtų įsigyti įvairesnių mokymo priemonių,  galėtų diegti ir naudoti informacines komunikacines technologijas, tobulinti darbuotojų kvalifikaciją.
Kokia situacija yra šiandien? Ar ikimokyklinės ugdymo įstaigos pajus palengvėjimą, gavusios papildomų lėšų, o darželinukų tėvai galės šiek tiek sutaupyti privalomo mokesčio, domėjosi „Santarvė“.

Apie tai skaitykite antradienio numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*