Brakonieriams teks labiau patuštinti kišenes

Per aštuonis šių metų mėnesius surengti 27 reidai, kurių metu nustatyti 26 pažeidėjai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo penktadienio įsigaliojo sugriežtintos baudos už žvejybos taisyklių pažeidimus.

Padidintos piniginės baudos

Priėmus Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnių pakeitimus, gerokai padidėjo baudos mėgėjams brakonieriauti – už neteisėtą tinklinių ir kitų draudžiamų žvejybos įrankių laikymą, įsigijimą, gaminimą ar pardavimą dabar gresia bauda nuo dviejų šimtų iki septynių šimtų litų, iki šiol jos buvo – nuo 100 iki 400 litų.
Už žvejybą draudžiamais įrankiais ir būdais bus skiriama bauda nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų (anksčiau už tokius pažeidimus bauda buvo nuo 200 iki 700 litų).
Baudos padidėjo tik šiurkštiems žvejybos taisyklių pažeidėjams, tuo tarpu atsakomybė už mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus nepasikeitė – už tai gresia įspėjimas arba bauda nuo 25 iki 200 litų su arba be žvejybos įrankių konfiskavimo. Prie tokių pažeidimų priskiriama žvejyba be žvejo bilieto ar žvejyba su didesniu skaičiumi meškerių (vienas žvejys mėgėjas gali vienu metu žvejoti ne daugiau kaip su keturiais įrankiais, kabliukų – ne daugiau kaip šeši) negu leidžia taisyklės.

Skaičiuojama gamtai padaryta žala

„Nepakito atsakomybė už žvejybą naudojant elektros energiją. Tai traktuojama jau ne kaip administracinis, o kaip baudžiamasis nusižengimas ir už tokią žvejybą gresia bausmė nuo baudos iki laisvės atėmimo iki dvejų metų. Šiais metais tokių brakonierių nenustatėme“, – pastebėjo rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.
Iš pažeidėjų taip pat konfiskuojama turima draudžiama žvejybos įranga bei skaičiuojama gamtai padaryta žala.
„Bauda skaičiuojama už kiekvieną tinklais sugautą žuvį. Lydekos, starkio ar vėgėlės vienetas įvertintas daugiau kaip 105 litais, karpis, karšis, lynas, šapalas ar žiobrys – daugiau kaip 42 litais, vėžys – daugiau kaip 10 litų, raudė, ešerys, kuoja, karosas, plakis – daugiau kaip 4 litai“, – įvardijo žuvies kainą vyresnysis inspektorius.

Pažeidėjų netrūksta

Mažeikių aplinkos apsaugos agentūra informavo, kad pernai rajone buvo surengtas penkiasdešimt vienas reidas, sulaikyti 22 pažeidėjai, skirta beveik penki tūkstančiai litų baudų, gamtai padaryta devynių šimtų litų žala. Per aštuonis šių metų mėnesius surengti 27 reidai, kurių metu nustatyti 26 pažeidėjai, gamtai padarę apie tūkstančio litų žalą. Jiems skirta beveik aštuoni tūkstančiai litų baudų.
Praėjusiais metais už mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus šalyje administracinėn atsakomybėn buvo patraukti 2155 asmenys, per pirmąjį šių metų pusmetį – 1920 asmenų.

2 Atsakymai į “Brakonieriams teks labiau patuštinti kišenes”

  1. bronius parašė:

    Na kaip gi Mazeikiuose vadinamas “aplinkosaugos” vadovas? Ar kartais ne misteriu keli tukstanciai?

  2. as parašė:

    jus tuos lietuvos zmones norit kuo greiciau nubasint

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*