Briuselyje vyksiančioje akcijoje – ir mūsų rajono ūkininkas

Mažeikiškiai ūkininkai aktyviai buvo įsijungę į šalyje vykusią akciją su traktoriais. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Keli šimtai Lietuvos ūkininkų ketvirtadienį Briuselyje surengs taikią akciją, pavadintą „Prezidento palaikymo akcija“. Joje dalyvaus ir mūsų rajono atstovas – Lietuvos ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis.
Mažeikiškis ne pirmą kartą su šalies ūkininkais vyksta į Briuselį ginti žemdirbių interesų.

Siekia didesnių išmokų

Akcijos Briuselyje tikslas – pasiekti, kad Europos Sąjunga padidintų tiesiogines išmokas Baltijos šalių žemdirbiams. Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuojama akcija vyks tuo pat metu, kai Europos Vadovų Taryba tarsis dėl būsimojo ES biudžeto.
Informuojama, kad akcijoje dalyvaus apie 300 ūkininkų: iš jų 180 – iš Lietuvos, dar prisijungs ūkininkų iš Latvijos ir Estijos, dalyvaus vokiečių, prancūzų, austrų ūkininkų atstovų.
Akcijos organizatoriai teigia, kad ši akcija yra tęstinis projektas, kuris buvo pradėtas prieš porą metų. Dar 2018 m. Lietuvos žemės ūkio tarybos inicijuotą žemdirbių peticiją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ palaikė per 52 tūkst. Lietuvos piliečių, per labai trumpą laiką – nepilną mėnesį – pasirašę po peticija.

Pasigenda lygių teisių

A. Virkutis jau trečią kartą dalyvaus panašioje Briuselyje vykstančioje taikioje protesto akcijoje. Vienoje jų yra dalyvavęs ir jo sūnus Karolis su kitu jaunu ūkininku Egidijumi Teniu.
„Kol kas situacija nesikeitė, nors Europos Sąjungoje turėtume būti visi lygūs. Lygiateisiškumas buvo žadėtas ir stojant į Sąjungą, tačiau tikrovė yra kitokia. Pagal išmokas esame „uodegoje“, nevienodos mūsų ir kitų šalių ūkininkų konkurencijos sąlygos“, – situaciją „Santarvei“ komentavo ryt į Briuselį išskrendantis ūkininkas.
Šiuo metu Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą dirbamos žemės gauna 181 euro išmoką, ES vidurkis siekia 266 eurus.
Pagal Europos Komisijos siūlymą, išmokos pirmaisiais metais netgi kristų ir 2027 metų pabaigoje pakiltų iki 204 eurų.
A. Virkutis pastebi, jog jau dabar pasigirsta kalbų, kad tokios akcijos jokios naudos neduoda.
„Bet negalime tylėti, reikia parodyti nepasitenkinimą, kalbėti apie problemas“, – įsitikinęs ūkininkas.
Jis prisiminė, kad 2014 metais surengta protesto akcija vis dėlto davė rezultatų. Bendroji žemės ūkio politika buvo patvirtinta 2014 –2020 metų laikotarpiui, o ne kaip norėta – iki 2027-ųjų.

Siekė atkreipti dėmesį

Į jų problemas šalies ūkininkai bandė atkreipti ir šalies valdžios dėmesį, praėjusių metų rudenį pakelėse statydami žalius kryžius. Vėliau tūkstančiai traktorių išriedėjo į šalies miestų ir miestelių gatves. Mažeikių rajono ūkininkai taip pat prisijungė prie antrosios žemdirbių protesto akcijos dalies – Mažeikių miesto gatves pasiekė per septyniasdešimt traktorių, papuoštų Lietuvos, Žemaitijos vėliavomis, plakatais.
„Tai žinutė, kad ūkininkai yra prieš žemės ūkio žlugdymą, prieš netinkamą mokesčių sistemą, prieš visuomenės ir žemdirbių priešinimą. Mūsų nepalaikantys žmonės replikuoja, esą, ko jie protestuoja, pažiūrėkit, kokia technika atvažiavo. Bet ja ne į pramogas, koncertus važiuojame, o žemę dirbame, duoną auginame“, – tada „Santarvei“ kalbėjo vienas iš akcijos rajone organizatorių A. Virkutis.

One Reply to “Briuselyje vyksiančioje akcijoje – ir mūsų rajono ūkininkas”

  1. Jurgis parašė:

    Jei norite lygiu teisiu,tai nepamirskite ir lygiu isipareigojimu. Vakaru salyse mokestiniu lengvatu tiek kiek yra Lietuvoje ukininkams nera.Tai susimokekite ir tada prasykite lygiu teisiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto