Briuselyje vykusioje akcijoje dalyvavo ir mūsų rajono ūkininkas

Briuselyje vykusioje protesto akcijoje dalyvavo apie 170 Lietuvos ūkininkų, tarp jų ir mažeikiškis Andriejus Virkutis. Nuotrauka iš Lietuvos ūkininkų sąjungos archyvo

Ketvirtadienį Baltijos šalių ūkininkai Briuselyje susirinko prieš neeilinį Europos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą, norėdami išsakyti savo nepasitenkinimą dėl neteisingai skirstomų tiesioginių išmokų.
Akcijoje, pavadintoje „Prezidento palaikymo akcija“, dalyvavo ir mūsų rajono atstovas – Lietuvos ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis.
Mažeikiškis su šalies ūkininkais ne pirmą kartą vyksta į Briuselį ginti žemdirbių interesų.

Protesto akcijai pasirinkta vasario 20 d., nes tą dieną Europos Sąjungos Vadovų Taryba rinkosi į Briuselyje vykusį neeilinį susitikimą tartis ir derėtis dėl ES biudžeto – ES daugiametės programos 2021–2027 m.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkininkų būrys atvyko prie Vadovų Tarybos palaikyti savo šalių vadovus derybose, reikalaudami teisingo tiesioginių išmokų paskirstymo pagal Europos Sąjungos bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), kurią jiems garantavo šalių stojimo į Bendriją sutartis.
Informuojama, kad akcijoje dalyvavo apie 300 Baltijos šalių ūkininkų: iš jų apie 170 – iš Lietuvos. Prisijungė ir žemės ūkio politika nepatenkinti kai kurių kitų šalių atstovai.
Su Lietuvos ūkininkais į Briuselį išvyko ir Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius.
Tarp protestuotojų buvo ir keli traktoriai – palaikydami Baltijos šalių ūkininkus, juos atvarė kolegos iš Belgijos. Briuselyje protestuojančius Lietuvos žemdirbius aplankė ir į Europos Vadovų Tarybą atvykęs Prezidentas Gitanas Nausėda, kai kurie Europos Parlamento nariai, susitikimai su jais vyko ir akcijos išvakarėse.
Visiems Baltijos šalių vadovams ūkininkai nuvežė šviežių, mineralais ir vitaminais turtingų, iš vietinių produktų išspaustų sulčių – kad tai padėtų vadovams susitelkti derybų maratone.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto