Bugeniškiai paminėjo solidų savojo kaimo jubiliejų

Bugenių bendruomenės kiemelis sunkiai sutalpino visus norinčius klausytis smagių melodijų. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Praėjusį savaitgalį Bugenių bendruomenės žmonės ir svečiai rinkosi paminėti 360-ojo kaimo jubiliejaus. Ta proga buvo pristatyta Bugenių istorija, pagerbti aktyviausi bendruomenės nariai, surengtas koncertas ir sporto varžybos.

Sujungė į vieną šventę

Bugenių kaimas pirmą kartą buvo paminėtas 1661 m. rugsėjo 3 d. Telšių pavieto žemės teismo antstolių bajoriškų valdų apžiūros akte.
Vienas iš pagrindinių šventės organizatorių, Bugenių seniūnaitis Dovydas Baublys „Santarvei“ sakė, kad tai ne pirmas kaimo jubiliejaus paminėjimas – prieš dešimt metų buvo pašventintas paminklinis akmuo, skirtas 350 metų kaimo sukakčiai pažymėti.
„Septynerius metus spalį rengėme Obuolių šventę, o šiais metais nusprendėme šventes sujungti į vieną didelę. Tuo labiau kad ši rugsėjo 3-ioji „išpuolė“ penktadienį, kai žmonės jau laisvesni nuo darbų. Be to, norėjome šventę surengti dar iki rugsėjo 13-osios, kai neaišku, kokie suvaržymai visų laukia“, – kalbėjo seniūnaitis.
Bugenių kaimo bendruomenės kiemelyje buvo prisiminta kaimo istorija, padėkota aktyviausiesiems bendruomenės nariams. Bugeniškius sveikino vietos valdžios atstovai, jiems koncertavo rajono meno kolektyvai bei šalyje žinomi atlikėjai.
Norintieji parungtyniauti galėjo dalyvauti jėgos varžytuvėse, kurias surengė klubas „Mažeikių švyturys“.

Be komandos – nė žingsnio

D. Baublys pasidžiaugė, kad šventė pavyko: nėra taip buvę, kad gyvenvietėje automobiliai rikiuotųsi iki pat parduotuvės. Tai rodo, kad žmonės yra pasiilgę bendravimo, nori susitikti po ilgų karantino mėnesių.
„Mes, bugeniškiai, gal esame šiek tiek išlepę: Mažeikiai netoli, susisiekimas idealus, todėl dažnas vyksta į mieste vykstančius renginius. Ankstesniais metais beveik kiekvieną mėnesį organizuodavome kokį nors renginį ar koncertą, į juos susirinkdavo tie patys gyventojai, todėl šį kartą tikrai nustebino žmonių gausa. Kadangi neaiški situacija dėl pandemijos valdymo, šiemet daugiau nieko išskirtinio neplanuojame. Tik metų pabaigoje žadame surengti ataskaitinį bendruomenės susirinkimą“, – pasakojo D. Baublys.
Seniūnaitis teigė: vienas lauke – ne karys, bet kokiai šventei reikalinga komanda. Gerai, kad šalia jo buvo nuostabūs pagalbininkai – Bugenių bendruomenės aktyvistai. Dalia Gineitienė surinko kaimo žmonių aukas, skirtas šventei. Ši suma viršijo organizatorių lūkesčius ir parodė, kad bugeniškiai pasiilgę bendravimo. Prie jubiliejinės šventės organizavimo neatsisakė prisidėti ir verslininkai bei ūkininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto