Buknaičių medicinos punkte gyvenama įkurtuvių nuotaikomis

Prieš kelias savaites Buknaičių medicinos punktas įsikėlė į naujas patalpas. Jos dabar pritaikytos medicinos personalo darbui, gyventojų patogumui įrengtas laukiamasis, gydytojo bei procedūrinis kabinetai.
NETURĖJO TINKAMŲ PATALPŲ
Dešimt metų Buknaičių medicinos punktas nuomojo patalpas privačiame name. Senasis punktas nevisiškai atitiko sanitarinius ir higienos reikalavimus, čia nebuvo vandentiekio, kanalizacijos. Tame pačiame kambaryje buvo atliekamos medicinos procedūros, profilaktiniai patikrinimai, čia pacientus priiminėjo atvykstantys gydytojai. Su namo šeimininke teko dalintis tuo pačiu įėjimu.
Naująsias punkto patalpas, kurios yra kaimo bibliotekos kaimynystėje, suremontavo UAB „Mažeikių butų ūkis” darbuotojai. Dabar medicinos procedūros atliekamos atskirame kabinete, kuriame įrengti vandens čiaupai, yra elektrinis vandens šildytuvas. Atvykę gydytojai pacientus priima atskirame kabinete.

BAIGIA ĮSIKURTI
Vienuoliktus metus medicinos punkte dirbanti bendruomenės slaugytoja Jolanta Jomantaitė pasakoja, kad darbo punkte jai netrūksta.
Lankytojų ypač padaugėja rudenį ir pavasarį, kai pradedama sirgti virusinėmis ligomis. Dažniausiai slaugytojai tenka perrišti žaizdas, leisti vaistus.
Savo naujosiose valdose slaugytoja tvarkosi pati: po remonto išsivalė patalpas, susitvarkė, jai atiteko ir valytojos darbai, pati nusikasa sniegą, reguliuoja šildymo įrangą. Šiomis dienomis slaugytoja laukia užsakytų žaliuzių langams, pažadėtas ir telefono ryšys. Naujos įrangos ir baldų medicinos darbuotoja nė nesitikėjo, džiaugiasi tuo, ką turi.
Atėję į punktą buknaitiškiai gali nusipirkti jiems reikalingų vaistų, kuriuos atveža Nemakščių vaistinė, laimėjusi vaistų pristatymo į kaimus konkursą. Vaistų pirmajai pagalbai gauna iš Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro.

DARBO MAŽIAU
Medicinos punktas aptarnauja apie 550 gyventojų iš Buknaičių ir Knabikų kaimų. Kasdien jo paslaugomis pasinaudoja vidutiniškai po 10 žmonių. Slaugytojos darbas neapsiriboja vien veikla punkte. Čia ji dirba nuo 9 iki 12 valandos. Po to slaugytoja lanko ligonius ir vaikus namuose.
Pas naujagimius iki mėnesio reikia apsilankyti po 4 kartus, iki metų amžiaus vaikus slaugytoja lanko kartą per mėnesį. Šiuo metu J. Jomantaitė dažnai lanko du naujagimius: vieną – Buknaičiuose, kitą – Knabikuose.
Dabar, pasak slaugytojos, darbo šiek tiek mažiau, nei pradėjus jai čia dirbti. Iš pradžių buvo daug senelių, vienišų žmonių, kurie gyveno vienkiemiuose. Dabar daugelis jų jau mirę, tad pagrindiniai darbai slaugytojos laukia pačiame Buknaičių kaime. Pas savo pacientus J. Jomantaitė važinėja nuosavu automobiliu.

ŽMONĖS KEIČIASI
Per tuos metus medicinos darbuotoja gerai pažino Buknaičių žmones, žino jų bėdas. Slaugytoja pastebėjo, kad kaimo žmonės dabar labai pasikeitę. Anksčiau būdavo daug asocialių šeimų, tad kai kuriuose namuose tekdavo lankytis dažnai.
„Per 10 metų buvo šeimų, su kuriomis reikėdavo kariauti dėl vaikų nepriežiūros. Tėvai išgėrę, namuose nėra tvarkos, šalta, vaikai nevalgę”, – apie anksčiau dažnai matytus vaizdus pasakoja J. Jomantaitė. Slaugytoja sako, kad visokių žmonių būta, vienas supykęs tėvas dėl į vaikų namus išvežtų savo atžalų siūlė net užmušti.
Dabar tokių šeimų slaugytoja nebesutinka.

ATVAŽIUOJA GYDYTOJAI
Apie buknaitiškių sveikatą slaugytoja sako, kad ji pastaruoju metu gerėja. Gal todėl, kad dabar daug mažiau sergančių jaunų žmonių. J. Jomantaitė pastebėjo, kad pastaruoju metu padaugėjo sergančiųjų cukralige, daugelį žmonių kamuoja kraujotakos sutrikimai. Vaikai daugiausia serga kvėpavimo takų ligomis.
Patogu kaimo žmonėms, kad į medicinos punktą atvyksta šeimos gydytojai. Kiekvieno mėnesio pirmąjį ketvirtadienį į Buknaičius atvažiuos gydytojas terapeutas Remigijus Kontaras. Per pirmąjį apsilankymą gydytojas priėmė 6 žmones. Kas antrą mėnesį buknaitiškius priima vidaus ligų gydytoja Dalia Jurgaitienė. Slaugytoja pastebėjo, kad gydytoją labiau mėgsta senyvo amžiaus žmonės, tad jos atvykstant nuolat laukia 15 ir daugiau pacientų.
Kartą per mėnesį jaunuosius pacientus priima gydytoja pediatrė Vita Kinderavičiūtė.

BUS ĮKURTUVĖS
Senyvi žmonės gydytojų dažniausiai prašo receptų vaistams, esant būtinybei, gydytojai išrašo savo pacientams siuntimus konsultacijoms pas kitus specialistus.
Oficialių įkurtuvių naujajame medicinos punkte dar nebuvo, bet Reivyčių seniūnas Jonas Repšys patikino, kad juostos perkirpimo ceremonija tikrai ne už kalnų.
Naujųjų namų šeimininkė J. Jomantaitė dėkoja visiems, prisidėjusiems įrengiant jaukias medicinos punkto patalpas.
Slaugytoją kiek suglumino tai, kad visiškai jokio dėmesio įsikuriant nesulaukė iš Buknaičių kaimo bendruomenės.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto