„Buratino“ bendruomenė dalyvavo ekologiniame projekte

Nuotr. iš darželio archyvo

Jau treti metai lopšelio-darželio „Buratinas“ bendruomenė rieda „Saulėtu oranžiniu traukiniu“.
Kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikas pasėja su pedagogu. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina smalsumą, kantrybę, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei.
Tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ tikslas – suteikti vaikui pažinimo džiaugsmą auginant moliūgą ir vaistinius augalus nuo sėklytės iki brandaus augalo. Taip kartu su pedagogu ir šeima puoselėjamos vaiko dvasinės, kūrybinės galios globojant gamtą, ugdant gamtojautą, pagarbą gyvybei ir dvasingumą, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną.
Mažieji „buratiniečiai“ sėjo, laistė ir per vasarą su šeimos nariais toliau puoselėjo moliūgų ar vaistinių augalų daigelius. Rudenį užaugintą derlių sunešė į darželį. Šitokia gausa moliūgų, sudėliota į kompoziciją „Moliūgų ir vaistinių augalų draugystė“, džiugino kiekvieną vaiką ir suaugusį. Labirintą sudarė net 99 moliūgai. Na, o viduryje puikavosi kvepiantys vaistiniai augalai: čiobrelis, mėta, levanda, melisa ir t.t.

Nuotr. iš darželio archyvo

Įgyvendinant projektą „Buratino“ bendruomenė paminėjo Oranžinę dieną. Vaikai ir suaugusieji tą dieną pražydo oranžinės spalvos rūbais, papuošalais. Oranžinė Moliūgė ir oranžinis Tigriukas pakvietė nuotaikingai mankštai bei kitoms linksmoms užduotims: ridenti moliūgėlius, sunešti morkytes į krepšelį. Šventės dalyviai klausėsi oranžinės pasakos, oranžinių dainų, gėrėjosi oranžiniais šokiais ir mažųjų modeliukų pasirodymu. Priešmokyklinukai organizavo parodėlę ,,Oranžinė paroda“, o mažiausieji darželio ugdytiniai ir jų tėveliai originaliai dekoravo balionus pavadindami juos „Oranžiniais draugais“. Į šį projektą aktyviai įsijungė ugdytinių tėveliai. Kartu noriai kūrė pasakas, eilėraščius, legendas apie moliūgėlį, tad oranžinė nuotaika pasklido po visą darželį…
Lapkričio 16 d. Vilniaus turizmo prekybos ir verslo mokyklos aktų salėje vyko tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija, kurioje aptarta projekto dalyvių patirtis, pasidalyta gerąja darbo patirtimi, pristatytos užsienio šalių švietimo įstaigų projektinių veiklų patirtys ir įžvalgos.
Projekto organizatoriai išleido autentiškos kūrybos metodinę priemonę „Saulėto oranžinio traukinio kelionės kūrybinė stotelė“, kuri skirta vaizduotei lavinti, komunikacijos, meninės ir pažinimo kompetencijų plėtotei.
Šiemet projekte dalyvavo 145 Lietuvos švietimo įstaigų bendruomenės ir iš užsienio šalių – Lenkijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Australijos.
Džiaugiamės, jog turėjome galimybę keliauti saulėtu oranžiniu gamtos takeliu ir sukurti nuostabų Oranžinį pasaulį, pilną šviesos, gerų emocijų, vaikiško krykštavimo ir šypsenų.
Jūratė DAČKAUSKIENĖ,
mokytoja metodininkė, „Buratino“ Gamtosauginio komiteto pirmininkė

One Reply to “„Buratino“ bendruomenė dalyvavo ekologiniame projekte”

  1. Daiva parašė:

    Labai šaunu, kad auklėtoja Jūratė surado save darbe su vaikais darželyje. Seku iformaciją iš spaudos. Nuolat jos renginių foto.Linkiu r toliau taip darbuotis. Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*