Bus griežčiau kontroliuojami senų automobilių ardytojai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo rugsėjo bus vykdomas naujas senų automobilinių atliekų tvarkymo projektas „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“.

Įsipareigojimai ES

Projekto metu didesnis dėmesys bus skiriamas automobilių ardytojų kontrolei, siekiant užtikrinti, kad didžioji dalis senų automobilių dalių būtų perdirbama ir utilizuojama tinkamai.
Naujas projektas pakeis nuo 2012 m. rudens vykusią akciją „Daugiau erdvės kiemuose“, kuria buvo siekta iš daugiabučių namų kiemų ir stovėjimo aikštelių pašalinti senus ir nevažiuojančius automobilius.
Nuo šių metų sausio įsigaliojus ES direktyvoms, Lietuva įsipareigojo perdirbti ar kitaip panaudoti iki 95 proc. į laužynus patenkančių automobilių detalių, skaičiuojant pagal jų masę.

Rinks ir skatins tinkamai ruošiuoti

„Pradedame projektą „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“, kurio metu rinksime automobilių atliekas, o kartu ir skatinsime automobilių ardytojus tinkamai tas atliekas rūšiuoti, nevertingų atliekų nedeginti, nemesti į buitinių atliekų konteinerius, o perduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, kurie neapsiriboja tuo, kad parašo pažymą, o iš tikro išveža atliekas ir jas perdirba griežtai kontroliuojami“, – sako Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas Alfredas Skinulis.
Lietuvoje kasmet išardoma 50–60 tūkst. tonų senų automobilių, iš kurių apie 30 proc. sudaro nevertingos plastiko, gumos, stiklo, salono apdailos ir kitokių automobilinių dalių atliekos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*