Butai Mažeikiuose – kamščių ir kreditų nevaržomam gyvenimui

Vieni tai vadina sprogsiančiu burbulu ir artėjančios krizės ženklu, kiti gal nėra linkę taip stipriai nuogąstatuti, tačiau visi sutaria, kad pakilusios nekilnojamo turto kainos tampa sunkiai įkandamomis. Norintys įsigyti nuosavą būstą arba investuoti, kol kas dar infliacijos neištirpintas santaupas, atsigręžia į mažuosius miestus, kur pigesnis ne tik nekilnojamas turtas, bet ir mažesnės bendros gyvenimo išlaidos.

Vienas tokių miestų Žemaitijoje yra Mažeikiai, viliojantis ne tik priimtinomis NT kainomis, bet ir daugeliu kitų privalumų. Butai Mažeikiuose yra puikus pasirinkimas vengiantiems ilgalaikės kreditų naštos – čia didelis šansas įsigyti būstą be paskolos ir netgi gauti valstybės subsidiją pirmajam būstui įsigyti. 

Gyventojai įvardija didžiausius Mažeikių privalumus

Gyvenantys Mažeikiuose gali patvirtinti: gyvenimas čia teka ramia vagia, tačiau tikrai nestovi vietoje. Pagal gyventojų skaičių, Mažeikiai yra antrasis Žemaitijos miestas po Šiaulių ir vienintelis Lietuvos naftos perdirbimo centras. Mieste taip pat įsikūrę tokie stambūs darbdaviai kaip „Mažeikių mėsinė“ ir „Pieno žvaigždės“, tad nenuostabu, jog butai Mažeikiuose yra gana aktyviai perkami.

Daugelio gyventojų įvardijamas pagrindinis privalumas yra miesto lokacija, o tiksliau net 10 kilometrų nesiekiantis atstumas iki Latvijos sienos. Vieniems tai atveria naujas darbo rinkos galimybes, kitiems tai aktualu dėl poilsio ar kelionių į latviškus prekybos centrus. Mažeikiai nutolę beveik vienodu atstumu tiek nuo Liepojos, tiek nuo Palangos kurortų, todėl mažeikiškiai tikrai neturi problemų rinkdamiesi poilsiavietę pajūryje. 

Kur perkamiausi butai Mažeikiuose?

Didžiausias mažo miesto privalumas yra patogus susisiekimas, todėl tokioje vietovėje atstumas iki centro nėra toks svarbus kaip didmiesčiuose. Be abejonės, būstai Senamiestyje yra populiarūs, tačiau  neprašausite rinkdamiesi variantą Kalnėnuose, Reivyčiuose ar net tolimesniuose daugiabučių kvartaluose. Ieškodami buto Mažeikiuose, galite teikti pirmenybę pageidaujamai aplinkai ir kaimynystei, žaliosioms zonos.

Pietinę miesto pusę kerta Ventos upė, todėl norintys gyventi arčiau neretai dairosi būstų būtent šiose apylinkėse. Mažeikiuose pakanka tiek pagrindininių, tiek neformaliojo ugdymo įstaigų, medicinos centrų, kuriuos reikalui esant galima greitai ir lengvai pasiekti, todėl miestą tikrai galima pavadinti draugiška jaunoms šeimoms vieta, kur galima drąsiai projektuoti pilnavertį atžalų gyvenimą. 

Valstybės parama butams Mažeikiusoe

Esate jauna šeima, kuriai neįkandamos nuosavų butų kainos? Tuomet, verta atidžiai išstudijuoti vyriausybės teikiamas finansines paskatas pirmajam būstui įsigyti. Jei jūs ir jūsų sutuoktinis dar nesulaukėte 36-erių metų arba vienas auginate (globojate) vieną ir daugiau vaikų, pagal valstybės teisinius aktus esate kvalifikuojami kaip jauna šeima ir galite kreiptis dėl subsidijos savo pirmajam būstui.

Potencialios subsidijos dydis priklauso nuo auginamų vaikų skaičiaus: nuo 15 procentų neturinčioms vaikų iki 30 procentų šeimoms auginančioms 3 ir daugiau vaikų. Gera žinia yra ta, kad jei sulaukėte šeimos pagausėjimo iki 36-erių, galite kreiptis dėl papildomos paramos ir vėliau.

Kokie būstai subsidijuojami Mažeikiuose?

Subsidijuojami butai ir sklypai tose teritorijose, kur kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 procentais mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje. Kitaip tariant, jei 2022 metais didžiausia kvadratinio metro normatyvinė vertė yra 1970 eurų, į subsidiją gali pretenduoti regionai kur ji neviršija 827,40 eurų, o tokiems regionams priklauso ir dalis Mažeikių bei Mažeikių rajono teritorijų.

Verta pastebėti, kad būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama parama, negali viršyti 87 tūkstančių eurų ir subsidija išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo.

Tiesa, paramos gali tekti palaukti eilėje – dėl lėšų trūkumo jūsų prašymas gali būti perkeltas ir į kitus metus, tačiau prašymas bus svarstomas net ir tuo atveju, jei laukdami subsidijos viršijote amžiaus apribojimą. 

reklama: https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto