Buvęs meras ligoninėje įsidarbino teisėtai

VTEK sprendimas šį kartą V. Džiugeliui palankus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilhelmas Džiugelis, pasibaigus mero kadencijai, pradėjo dirbti Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotoju. Skundą tyrusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pažeidimų neįžvelgė ir konstatavo, kad Savivaldybės tarybos narys ligoninėje įsidarbino teisėtai.

Turėjo teisę grįžti

Iki išrinkimo meru V. Džiugelis ėjo Savivaldybei priklausančios viešosios įstaigos Mažeikių ligoninė vyriausiojo gydytojo pareigas. Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybės tarnyboje, vienerius metus neturi dirbti įmonės vadovu, vadovo pavaduotoju bei eiti kitų vadovaujančių pareigų, jeigu per paskutinius darbo metus jo tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su šių įmonių veiklos priežiūra ar kontrole.
Mero V. Džiugelio kadencija baigėsi 2011 m. balandžio mėnesį, ligoninės direktoriaus pavaduotoju jis pradėjo dirbti nuo rugpjūčio mėnesio.
„Vertinant V. Džiugelio, kaip buvusio Savivaldybės mero, veiklą, aktualios Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, suteikiančios garantiją buvusiems merams grįžti į iki išrinkimo meru eitas pareigas savivaldybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje. Kai tokios galimybės nėra, meras gali grįžti ir į kitas pareigas savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje (19 straipsnio 7 dalis). Iš to seka, kad V. Džiugelis realizavo šias Vietos savivaldos įstatyme numatytas garantijas, susijusias tarnybos santykių tęstinumu. Todėl nėra pagrindo tokį V. Džiugelio elgesį vertinti kaip galimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą“,- konstatuojama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pranešime.

Palankūs įstatymo pakeitimai

Skundą rašęs mažeikiškis Virginijus Sungaila prisiminė ir VTEK 2009 m. kovo 26 d. priimtą V. Džiugeliui nepalankų sprendimą, kuriuo pripažinta, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Todėl, V. Sungailos manymu, Tarybos narys, įsidarbindamas Mažeikių ligoninės vadovaujamose pareigose, kurias einantys asmenys priskiriami valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims, galėjo pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, trejų metų laikotarpiu nuo pažeidimo paaiškėjimo momento ribojančias galimybę įsidarbinti valstybinėje tarnyboje.
Antradienio posėdyje VTEK nusprendė V. Džiugeliui dėl jam nepalankaus minėto sprendimo netaikyti apribojimo trejus metus eiti pareigas valstybinėje tarnyboje. 2012 m. birželio 27 d. įsigaliojo naujos redakcijos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 15 straipsnio nuostatos. Pagal jas, apribojimas trejus metus neiti pareigų valstybinėje tarnyboje yra taikomas tik tiems asmenims, kurie yra atleisti už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų.
„Džiugelis nebuvo atleistas iš valstybinės tarnybos už minėtojo įstatymo pažeidimus. Todėl jam netaikytinas ir trejų metų apribojimas įsidarbinti valstybinėje tarnyboje“, – akcentavo komisija.

9 Atsakymai į “Buvęs meras ligoninėje įsidarbino teisėtai”

 1. ROMAS parašė:

  Geri daktarai nekeicia profesijos……KAKTYS,DŽIUGELIS…geriau eitu i veterinarija! D:

 2. Šiaip parašė:

  jau bedarbiai netekę darbo eina į darbo biržą . . .

 3. Stanislovui parašė:

  ne tuo adresu pataikei…

 4. ar parašė:

  tai mero laukė laisvas etatas

 5. NU JO parašė:

  DIRBA LIGONINEJ? NU JUOKA PARASET

 6. Stanislovas parašė:

  Aš neskundžiu, bet noriu paklausti dėl tualeto, kurias pastatytas prie melioracijos parkelio. Kada jis pradės veikti , dėl ko ji tėn pastatė (jeigu neveikia), ar nebus jis “ auksinis“ kaip Kauno tualetai. Labai jau man įdomu.

 7. Norint parašė:

  protingai ka nors parasyti, reikia tureti atitinkama issilavinima ir siek tiek gabumu, o kai isivaizduoji jog viska zinai, moki ir gali – gaunasi snipstas. Taip atsitiko ir siuo atveju. Vargsta tie Mazeikiu skundikai – narso po palovius, skalbia svetimus skalbinius, laksto po miesteli, tupi Tarybos posedziuose, bet rezultas apverktinas. Kada judu pagaliau rimtu darbu uzsiimsit, negi daugiau nieko nemokat?!

 8. kam? parašė:

  O Kristutės partijos narys(mano žiniomis jau berods šeštos partijos,į kurios gretas įsitrina) V.Sungaila eilinį kartą susimovė.

 9. PASTEBĖJIMAS parašė:

  Nu va Virguti likai ir liksi prie supuvusios geldos,nes tokia dievo valia nubaudžiant skundikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto