Buvusios medikės padovanotoje nuotraukoje – unikali akimirka

Asmeninio albumo nuotrauka

Buvusi ilgametė Mažeikių ligoninės darbuotoja – akušerė Maija Birutė Šakalienė – į redakciją atnešė unikalią nuotrauką, kurioje užfiksuota paskutinė šios ligoninės įkūrėjo Vlado Burbos drauge su chirurge Stefanija Žilinskaite atliekama operacija.
Praėjus keletui metų po šios operacijos, daktaras V. Burba išėjo Anapilin.
Nuotrauką mažeikiškė prašė perduoti Mažeikių muziejui.

Į konferenciją neišleido

Seną, gerokai per penkiasdešimt metų turinčią nuotrauką iš Skuodo kilusi Maija Birutė aptiko vartydama savo nuotraukų albumą – iškart plūstelėję prisiminimai sugrąžino ją į Mažeikių ligoninę, kurioje ji išdirbo 37-erius metus.
„Toje nuotraukoje yra ir mano nosis, bet juk ne mane fotografavo, o operacijos lauką. Aš tada dirbau anesteziologe, todėl ir patekau į kadrą“, – pasakojo moteris.
Nuotraukos autorė Elena Freimonienė tada dirbo rentgeno laborante.
Iki šios operacijos gydytojas V. Burba jau keletą metų prie operacinio stalo nebuvo stovėjęs, bet susiklostė tokia situacija, kad visi chirurgai išvyko į konferenciją. S. Žilinskaitė taip pat norėjo važiuoti, bet gydytojas jos neišleido.
„O jeigu kas atsitiks, ką aš vienas darysiu?“ – sakė jis.

Operacija sudėtinga

Ir atsitiko: iš kaimo į ligoninę atvežė smulkių vinių prisirijusią moterį, tad reikėjo ją skubiai operuoti. Pasak pašnekovės, iš moters elgesio matėsi, kad jai yra sujukęs protas.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Buvusios medikės padovanotoje nuotraukoje – unikali akimirka”

  1. Suintrigavot parašė:

    Lauksiu šeštadienio laikraščio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto