„Camino Lituano“ kelią nuėjusi tirkšliškė juo žygiuotų ir dar kartą

Zitos Gedutienės rankose – piligrimo pasas, kurį turi kiekvienas piligrimas ir žygio metu renka antspaudus. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Per Lietuvą driekiasi kelios tarptautinio šv. Jokūbo piligriminio kelio atkarpos.
Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje tirkšliškė Zita Gedutienė įveikė pagrindinį – geriausiai geltonomis kriauklėmis mėlyname fone bei rodyklėmis paženklintą „Camino Lituano“ kelią, besidriekiantį per Lietuvą ir pasiekiantį Lenkiją.
Istorija apie savo patirtis, kelyje sutiktus žmones ir išmoktas pamokas moteris pasidalijo ir su „Santarvės“ skaitytojais.

Tarptautinio kelių tinklo dalis

„Camino Lituano“ kelias per Lietuvą – tai kelionė nuo Žagarės iki Lazdijų bei nuo Camino Latvija iki Camino Polaco stotelės Seinuose, Lenkijoje. (Camino – išvertus iš ispanų kalbos, reiškia „kelias“.)
Šio daugiau nei 500 kilometrų kelio iniciatoriai jį padalijo į 20 etapų. Kasdien nueidami vidutiniškai po 25 kilometrus, piligrimai šį kelią įveikia maždaug per tris savaites.
Kelionę galima tęsti Europos tarptautiniais šv. Jokūbo keliais ir toliau, kad ir iki Santiago de Kompostelos mieste Ispanijoje esančios šv. Jokūbo katedros ar Atlanto vandenyno pakrantės – senųjų laikų pasaulio krašto.

„Camino Lituano“ – naujas kelias

Tačiau grįžkime į Lietuvą. Z. Gedutienės žiniomis, lietuviškojo šv. Jokūbo kelio atkarpa, vedanti nuo Kauno Lenkijos link, jau buvo sužymėta ir piligrimams eiti paruošta nuo 2016 metų.

Rodyklėje informacija apie tai, kiek kilometrų reikia nueiti, kad pasiektum Santjago de Kompostelos miestą ir jame esančią katedrą, kurioje ilsisi šv. Jokūbo palaikai. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Tačiau pilna šv. Jokūbo kelio atkarpa, jungianti Estiją, Latviją ir Lietuvą, iniciatyvių žmonių buvo sužymėta ir oficialiai atidaryta tik 2019 metų rugsėjį. Todėl pirmieji piligrimai šį, „Camino Lituano“ vardu pavadintą kelią ėjo tik pernai rudenį.
Šis pavasaris ir vasara pasižymėjo tuo, kad žmonės po užsitęsusio karantino, norėdami ištrūkti iš namų, bet negalėdami keliauti į užsienį, mielai leidosi į žygius lietuviškuoju šv. Jokūbo keliu.

Dabar arba niekada

Tirkšliškė Z. Gedutienė jau kelerius metus puoselėjo mintį skristi į Ispaniją ir ten nužygiuoti pasirinktą maršrutą šv. Jokūbo keliu.
„Mano aplinkoje buvo žmonių, kurie ėjo tuo keliu, kasdien internete aprašydavo savo patirtus nuotykius. Tai ir aš vis pamąstydavau, kad norėčiau eiti, ir niekada tos minties nepaleidau“, – pasakojo 36-erių metų moteris.
Šiemet aplinkybės susiklostė taip, kad Zita nedirbo ir pagalvojo: „Arba dabar, arba neaišku kada, o galbūt ir niekada.“ Dažnas žmogus žino: gyvenime būna tokių situacijų, kad kai vieną ar kitą sumanymą ar reikalą ilgai atidėlioji, gali atsitikti taip, kad jis niekada ir neįvyks.
Tirkšliškė nutarė leistis į šv. Jokūbo kelią per Lietuvą.
„Prisijungiau prie socialiniame tinkle „Facebook“ esančios „Camino Lituano“ bendruomenės, sekiau kiekvieno einančiojo keliones. Ir liepos 28 dieną Žagarėje pradėjau savąjį žygį“, – pasakojo pašnekovė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Trobelė ir kryžius – tai tikroji, autentiška ir sava Lietuva. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*