COVID-19 liga – jau penkiose rajono įmonėse

Nuotr. iš SAM archyvo

Nuo spalio 12 d. Mažeikių rajono savivaldybėje patvirtinta 12 naujų COVID-19 ligos atvejų, pusės jų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.
Susirgimai neaplenkė ir kai kurių mūsų rajono įmonių bei įstaigų. COVID-19 ligos atvejų nustatyta UAB „Mažeikių mėsinė“, UAB „Lyra Group“, UAB „KERTEX energija“, AB „ORLEN Lietuva“, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Pusės užsikrėtimų šaltiniai nežinomi

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento antradienį „Santarvei“ pateiktais duomenimis, šiuo metu COVID-19 liga serga 26 Mažeikių rajono savivaldybės gyventojai.
„Gali būti, kad pasveikusių asmenų yra daugiau. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos ne visada operatyviai NVSC pateikia pranešimus apie asmenų pasveikimą, todėl mes nepažymime pasikeitusio asmens statuso sistemoje“, – situaciją komentavo NVSC Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.
Iš 12 naujų ligos atvejų 6 atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, kiti 6 atvejai pasireiškė tarp šeimos narių ir artimųjų.

Siekia sumažinti išplitimą

NVSC Telšių departamento direktorė G. Ligeikienė patikino: įmonės ir įstaigos, kuriose nustatyti COVID-19 susirgimai, įgyvendina visus šalies Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo reikalavimus, kuriais siekiama sumažinti koronavirusinės infekcijos išplitimą.
Ji pastebėjo, kad kai kurios įmonės, pvz., „ORLEN Lietuva“, taiko labai aukštus ir griežtus reikalavimus, padedančius išvengti infekcijos plitimo tarp įmonės darbuotojų.
NVSC Telšių departamento Mažeikių skyrius visas įmones ir įstaigas, kuriose nustatyta infekcija, raštu informavo, kad joms privaloma atlikti patalpų valymą ir dezinfekciją, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktomis rekomendacijomis, o organizuoti darbą rekomenduojama vadovaujantis Valstybės operacijų vadovo sprendimo reikalavimais.
Taip pat pasiūlyta atkreipti dėmesį į srautų valdymą bendro naudojimo patalpose (koridoriuose, laiptinėse, valgyklose, liftuose, rūbinėse). Patarta numatyti skirtingą darbo pradžios, darbo pabaigos, pietų pertraukų laiką. Taip pat laikytis fizinio atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto (pvz., rankų spaudimo, prisilietimo ir pan.).

Suvaldyti pavyks bendromis pastangomis

Telšių departamento direktorė G. Ligeikienė, apžvelgdama situaciją dėl koronaviruso infekcijos plitimo, pabrėžė, kad ją suvaldyti galima tik bendromis pastangomis.
„Norime paraginti ir paprašyti visų mūsų miesto ir rajono gyventojų teisingai dėvėti (uždengti ir burną, ir nosį) kaukes, laikytis atstumų, kosėjimo/čiaudėjimo higienos, reguliariai plauti rankas, užtikrinti patalpų valymą, vėdinimą, vengti didelių asmenų susibūrimų, o pajutus bent menkiausius peršalimo ligų simptomus, likti namuose ir telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – esminius dalykus priminė departamento vadovė.

16 Atsakymų į “COVID-19 liga – jau penkiose rajono įmonėse”

 1. ? parašė:

  MediCa klinikoje serga seimos gydytoja ar ne COVID-19 ?

 2. Vilija parašė:

  Loja, loja, dar ir kaip. Pagrindinis pasiteisinimas – kad nieko nepazysta, kas serga. Tokie pirmi ir suserga ir kitus uzkrecia.

 3. Viktoras parašė:

  Cirkas

 4. Anonimas parašė:

  Sakykit, tokias taip tamsta gimstama, ar kažkokius kursus praeinate?

 5. G.Liutkus parašė:

  Čia kalba eina ne apie gripa , o apie SARS2 viruso sukeliama cov19 liga. o gal pats esi iš tų kurie netiki corona.

  1. Eh parašė:

   Nei as tikiu nei man rupi jusu isivaizduojamas bbd virusas

 6. Anonimas parašė:

  Genocidui. Tokio žodžio “namornikas” lietuvių kalboje nėra. Tai yra svetimybė, rusicizmas, kilęs iš rusų kalbos dviejų žodžių junginio “na” (ant) ir “morda” (snukis). Rusiškai bus “namordnik”, lietuviškai – “antsnukis”.

  1. Tykek delfiais ir tv3 parašė:

   Taip pat kaip ir jusu perdaugintos reakcojos i gripa

 7. nereikia parašė:

  užkalbinėjimų.Akivaizdu,kad virusas plinta nevaldomai.Niekam tie šaltiniai nebuvo įdomūs tuomet kai vežė visokius gastarbeiterius,juolab nebeįdomūs dabar,kai liga išplito

 8. Genocidas parašė:

  Kai juokas ima, sako imasi visu griesciausiu priemoniu😀😀 zmogus susirgo gripu, o pist apkaltino eiline sudona :) nu ka ir vel avys tuoj gaus nurodymus: namornikai, priverstine izoliacija ir daryt ka lieps. Tik gerai, kad viskas paperkama cia pas mus, tai kaip kai kuriuos bando papirkti, jog tyletu, taip pat galima papirkti ir kad papasakotu kas is tiesu vyksta.. o tas cia kur cypi, kad kazkas loja ar neloja, tai eik namornika uzsidek,ir pasiciulpk sau

  1. fui parašė:

   Kartais pagalvoju, gal ir gerai, kad tokių prietrankų, kaip tamsta, mažiau liktų?

   1. Avys jus parašė:

    O man jusu gaila,

 9. Vytautas parašė:

  Idomu, kaip gali telefonu kreiptis i savo seimos gydytoja, jei su ja tiesiogiai nesusiskambinsi. Tu gali paskambinti tik i registratura

  1. ...... parašė:

   O ten prisiskambinti tiesiog neįmanoma…..

 10. ei parašė:

  Ko nebeloja visi šio viruso neigėjai?

  1. vai parašė:

   jie savo juodą darbą jau atliko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*