COVID-19 susirgimų Mažeikiuose – netoli dviejų šimtų

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Šiuo metu COVID-19 serga jau 189 Mažeikių rajono savivaldybės gyventojai, sergamumas –344,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Vien per ilgąjį savaitgalį (spalio 31 d.– lapkričio 3 d.) nustatyti 77 nauji ligos atvejai.

Židinių daugėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamentas konstatuoja: naujai registruojamų atvejų skaičius nuolat auga.
Susirgimai registruojami įvairiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, mūsų laisvalaikio veikloje: Pilates treniruotėje – 3 susirgimai, „Obuolienės“ šventėje Ukrinuose – 2, mokykloje-darželyje „Kregždutė“– 2, „Maximoje“ (Žemaitijos gatvė) – 2 atvejai (tarpusavyje jie nesusiję), AB „ORLEN Lietuva“ – 4, VšĮ „Vilties erdvė“ – 3, „MediCa klinika“ – 2 susirgimai.
Didžiausi COVID-19 ligos židiniai tebėra „Mažeikių mėsinėje“, kurioje serga 13 darbuotojų, vienas antrinis kontaktas, ir choras „Draugystė“, kuriame nustatyta 12 atvejų, iš kurių 2 – antriniai. UAB „ORLEN Lietuva servisas“ sergančiųjų koronavirusu – 9.
Po laisvalaikio veiklų susirgimai plinta ir asmenų darbo vietose. Susirgimai registruojami ir lopšeliuose-darželiuose „Linelis“, „Bitutė“, „Delfinas“, „Gintarėlis“ ir kt., Pavasario pagrindinėje mokykloje.
Savivaldybės administracijoje serga 7 darbuotojai. Artimą kontaktą su jais turėjusieji asmenys izoliavosi.

Statistika – tik informuoja

Diskusijos socialiniuose tinkluose byloja, kad mažeikiškių nuomonės dėl nuolat skelbiamos situacijos, statistikos apie COVID-19 susirgimus išsiskiria. Vieni priekaištauja, kad taip gąsdinami gyventojai, kiti reiškia pastabas, jog tos informacijos per mažai. Pastarieji norėtų, kad būtų skelbiami židiniai – „Kad galėtų planuoti savo judėjimą ir panašiai.“
NVSC Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė paaiškino, kad kasdien plečiantis koronaviruso infekcijai sunku įvardyti visas įstaigas, kuriose yra registruojami darbuotojų susirgimai. Tuo labiau kad specialistai pakankamai užversti darbais, epidemiologiniais tyrimais ir kt.
„Ne statistikos skelbimas sustabdys šio viruso plitimą ir apsaugos mus, mūsų artimus ir visiškai svetimus žmones nuo COVID-19 ligos. Kad ir kiek dirbtų NVSC specialistai, medikai ir kiti asmenys, aukodami savo poilsio laiką, kurį galėjo praleisti su šeima, paskaityti vaikui knygą ar nuveikti daug kitų sau malonių veiklų, jų pastangos ir darbai stabdyti viruso plitimą bus veltui, jeigu kiekvienas Lietuvos gyventojas nesupras, kad būtina laikytis nustatytų reikalavimų“, – apie sunkų laikotarpį kalbėjo G. Ligeikienė.

Kiekvieno asmeninė atsakomybė

NVSC Telšių departamento direktorė pabrėžė tris pagrindinius dalykus: TEISINGAI DĖVĖTI VEIDĄ IR BURNĄ DENGIANČIAS KAUKES, LAIKYTIS ASMENS HIGIENOS IR VENGTI SOCIALINIŲ KONTAKTŲ.
„Na, atrodo tai labai paprasti ir aiškūs dalykai, kurie padėtų mums stabdyti viruso plitimą, bet, patikėkite, dar ir dabar žmonėms atrodo svarbiau pasveikinti bendradarbį ar artimąjį gyvai, atsigerti kavos, organizuoti posėdžius, aplankyti savo tėvus, papramogauti ir pan.“, – pastebėjo pašnekovė.
G. Ligeikienė linkėjo visiems suprasti, kad tik bendros mūsų visų pastangos apsaugos mus nuo šio viruso, ir pagaliau PRISIIMTI ASMENINĘ ATSAKOMYBĘ UŽ SAVO VEIKSMUS.
„Nes ne Vyriausybė yra atsakinga už mūsų veiksmus, o MES PATYS. Ji tik priversta priimti tam tikrus sprendimus, kurie yra išprovokuoti mūsų neatsakingo elgesio. Tikrai nelinkiu susirgti nė vienam, bet, jeigu taip atsitiktų, noriu palinkėti, kad ranką prie širdies pridėję galėtumėte pasakyti, kad padariau viską, ką galėjau padaryti, kad apsaugočiau save, savo šeimą, savo tėvus, savo bendradarbius, savo kaimynus ir visai nepažįstamus žmones nuo šio „karūnuoto“ viruso“, – mūsų visų atsakomybę akcentavo Telšių departamento vadovė.

16 Atsakymų į “COVID-19 susirgimų Mažeikiuose – netoli dviejų šimtų”

 1. Kalega parašė:

  Ar ūkininkus patikrinot kad serga kad nešioja užkrata ar tik iš piršto laužiat

 2. va taip parašė:

  Kad ūkininkė nevaikščiotų, gal pasisiūlykit ją pakeisti, kad galėtų gydytis, nes gyvulių ne šertų ir karvių ne melštų ūkininkė palikti negali.Bepigu loti , kad nieko nereikia dirbti, tik lovoj gulėti.

 3. Nijolė parašė:

  Saugokime patys save,ir aplinkinius,o čia tu komentarų daug ir tu nuomonių visokiu,nes visi mes esame skirtingi,gerbkime save ir kitus,būkime saugus ir be tos panikos,su tais rašynėjimais nieko nepakeisime,tik savo nervus silpniname,visiems linkiu sveikatos,kantrybės,būkime sveiki,ačiū.

 4. Naujam parašė:

  Tamstelė, matyt, prieš kurį laiką smegenų kempinlige persirgęs, nes protelio nerasta. O gal glušas iš prigimties ?

  1. Naujas parašė:

   Eik kauke uzsidek ir namuos sedek, nes kitaip pasimetes atrodai luzgi

 5. Naujas parašė:

  Saunuoliai tie kurie nepasiduoda viruso propagandai🤚 Ir kaukiu nenesiojat. O tiems media aukoms, biskeli placiau paanalizuokit kiek jumis jau baig apgaut

 6. Vietinis parašė:

  Visu pirma reik zinot ar serga o paskui komentuot.Nu bet nuo senu laiku taip jau yra kad svetimi zino daugiausia.

 7. Mona parašė:

  Anksčiau, ar vėliau visi persirgsime..Taikomi beprasmiški veiksmai, kurie tik griauna žmonių gerovę :(

 8. Valdas parašė:

  Tiek susirgusių, o pasveikusų nė vieno?

 9. Laura parašė:

  Prisiimti atsakomybę už savo veiksmus geba tik sąmoningi žmonės. Šitas virusas tikrina mūsų šalies visuomenės sąmoningumo lygį. Ir to patikrinimo rezultatai matyti, kai kasdien paskelbiami užsikrėtusiųjų skaičiai.:(
  Daliai visuomenės atstovų tie skaičiai kelia juoką arba tik kursto sąmokslo teorijas. Kiti gi nuo tada, kai ta “koroniada” prasidėjo, jokiose tose vadinamose pramogose nedalyvauja, bando apsisaugoti.
  Kad ir kurioj pusėj būtume, iš tiesų turime suprasti, kad nieks kitas čia nekaltas, o patys. Ir nėr ko pykti, ardytis, kai greitai nepavyksta prisiskambint 1808. Kaip ir nebus ko ardytis, kai susirgę COVIDU negausim medikų pagalbos. Nes tiesiog nebus kam jos teikti.

  1. Vilma parašė:

   Višiškai pritariu

 10. Ups parašė:

  O ka daryti kai ūkininkė žinodama, kad serga piktavaliai toliau samdo žmones ir pati visur važinėja .Testo nesidaro. Jos šeimoje jau ne vienas sergantis.w

  1. Rita parašė:

   Tam yra policija

   1. M parašė:

    Policija tokių negaudo… o visi kiti į tai žiūri pro pirštus…

 11. B. parašė:

  Visus visokių švenčių, rungtynių, giedorių repeticijų organizatorius į teismo suolą. Tiesa, prieš tai būtina jų patikra pas psichiatrą. Šitaip tokiu laikotarpiu gali elgtis tik visiškas kvailys arba nusikaltėlis.

  1. Rimkiene parašė:

   Tu nahui eik debile

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*