COVID-19 susirgimų rajone vėl ėmė daugėti

Nuotr. iš SAM archyvo

Kasdien daugėja savivaldybių, kurios COVID-19 sergamumo žemėlapyje dėl gerėjančios situacijos patenka į „žaliąją zoną“, Mažeikių rajonas vis dar „geltonojoje zonoje“. Mūsų rajonas vienintelis Telšių apskrityje tebėra šioje zonoje.
Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, rajone sergančiųjų šia liga yra keturiolika, tačiau per savaitę registruota vienuolika naujų atvejų, kai prieš tai savaitę – tik penki.

Blogėja ir kiti situaciją dėl COVID-19 apibūdinantys rodikliai. Mažeikių rajone naujų atvejų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų yra 31,5, arba net keturiais daugiau nei savaitę prieš tai.
Septynių dienų paros naujų atvejų vidurkis dvigubai didesnis ir siekia du susirgimus.
Praėjusią savaitę tyrimų apimtys sumažėjo iki aštuonių šimtų, tačiau epidemiologams nerimą kelia tai, kad padidėjo teigiamų tyrimų dalis: ji siekia net 1,9 proc., prieš tai savaitę buvo tik 0,6 proc., dar prieš tai – 0,9 proc.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, šiuo metu privalomoje izoliacijoje (ir mažos rizikos – keliautojai, ir didelės rizikos – turėję kontaktą su patvirtintu COVID-19 ligos atveju) yra beveik trys šimtai rajono gyventojų, iš kurių 290 – keliautojai.
Nors atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, procentinė dalis gerokai sumažėjo – nuo 80 iki 46 proc., tačiau jie vis dar dominuojantys – asmenys nurodo, jog kontakto su sergančiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio nebendravo.
Pagal užsikrėtimo aplinkybes šiek tiek sumažėjo šeiminių užsikrėtimų, tačiau jie sudaro penktadalį naujų atvejų. Vėl fiksuota užsikrėtimų darbe.
Praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruotas ir vienas COVID-19 ligos protrūkis pramonės įmonėje.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*