COVID-19 virusas pakeitė ir šventinės labdaros tradicijas

Nuotr. iš SAM archyvo

Sparčiai plintantis koronavirusas, karantino apribojimai keičia ir didžiųjų metų švenčių tradiciją bei su jomis susijusias labdaros akcijas. Saugumo sumetimais, bendruomenėse atsisakoma daugelio dalykų, kurie buvo grindžiami tiesioginiais žmonių kontaktais.

Šiltos sriubos nedalys

Iki šių metų tradicine buvo tapusi akcija prieš Kalėdas šilta sriubos lėkšte pamaitinti benamius ar vienišus rajono gyventojus. Nors atšalus orams norinčiųjų gauti šiltos sriubos lėkštę tikrai būtų, šiemet labdaros akcijos atsisakyta, – taip „Santarvei“ teigė Aleksandra, viena iš Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos „Carito“ savanorių.
Visi savanoriai šiuo metu dirba nuotoliniu būdu, o parapijos namai uždaryti.
„Kartas nuo karto užsukame į parapijos namus. Ir vos tik žmonės pamato, kad kažkas juose yra, užeina. Kad ir šiandien, man su reikalu užsukus į parapijos namus, į duris pasibeldęs vyriškis paprašė maisto. Ką radau šaldytuve, tą ir padaviau. Taip pat įdaviau drabužių, patalynės“, – pasakojo Aleksandra.
Moteris sakė suprantanti, kad žiema – ypač sunkus metas benamiams ar prasčiau besiverčiantiems mažeikiškiams, todėl karštos sriubos lėkštė jiems būtų tikra dovana. Ankstesniais metais, kai būdavo verdama sriuba, jos vos užtekdavę – tiek būdavo norinčiųjų.

Labai reikalingos

Apie tai, kad akcijos, kai vargstantiems mažeikiškiams dalijamas karštas maistas, yra labai reikalingos, „Santarvei“ sakė ir Mažeikių nakvynės namų direktorius Antanas Krivickas.
Kai kam reikalingas ir šiltas prieglobstis. Nors jau spustelėjo šaltukas, Nakvynės namuose dar yra laisvų vietų. Jei būtų norinčiųjų šiltai sutikti didžiąsias metų šventes, šie namai tikrai priimtų benamius.
„Ankstesniais metais buvo, kad į Nakvynės namus galėdavo ateiti pavalgyti sunkiai besiverčiantys benamiai. Šiais metais, kaip ir pernai, tokios galimybės jau nebuvo. Taip nutiko ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl to, kad ruošiamės mūsų pastato renovacijai“, – kalbėjo A. Krivickas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto