D. Grybauskaitė: ES negebėjimas priimti sprendimų – kvietimas Rusijai tęsti agresiją

Roberto Dačkaus (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo Europos Sąjungos (ES) negebėjimą ryžtingai reaguoti į situaciją Rytų Ukrainoje.

Sankcijos – kaip gera valia

Šalies vadovės teigimu, tai skatina Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną tęsti agresiją.
„Aš manau, kad mes turime atsakyti tokiu būdu, kuris bus pajėgus paveikti situaciją vietoje. Iki šiol visos mūsų vadinamosios sankcijos yra labiau „noras, kad taip būtų“ arba gera valia. Mes bandome pagrasyti ir pasakyti, kad gal anksčiau ar vėliau mes būsime pakankamai drąsūs priimti tikrus sprendimus. Turint omenyje, kaip greitai ir ryžtingai veikia JAV, skelbdamos sankcijas jau ir juridiniams asmenims, mūsų pažadas įvesti sankcijas ateityje atrodo truputį juokingai. Aš pati vertinu tokio tipo neryžtingą sprendimo priėmimo procesą Taryboje kaip kvietimą Putinui tęsti agresiją“, – sakė D. Grybauskaitė interviu tarptautinei televizijai „France24“.

Nevienodas šalių požiūris

Tarp priežasčių, kodėl nepriimamos griežtesnės sankcijos, Prezidentė paminėjo ir patį sprendimo priėmimo procesą, skirtingus interesus ES, ir kai kurių šalių ekonomikos, energetikos priklausomybę nuo Rusijos bei lobizmą politiniam elitui.
„Skaldyti ir valdyti arba pirkti ir valdyti Rusijai sekasi labai gerai“, – sakė D. Grybauskaitė.
Paklausta apie dėl „Mistral“ karo laivų tarp Prancūzijos ir Rusijos sutartį, kuri nebuvo nutraukta,  Prezidentė tai pavadino simboliu, „kaip Europa elgiasi, kur pragmatiškumas yra svarbesnis nei vertybės, demokratija, laisvė ir nepriklausomybė, ką mes gavome po Antrojo pasaulinio karo“.
„Šis simbolis rodo ne tik Prancūzijos poziciją, bet tai – simbolis, kur pragmatiškumas užgožia bet kokią logiką dėl ateities supratimo, kur mes einame visi kartu“, – sakė D. Grybauskaitė.

Išplėtė sankcijas

Primename, kad JAV ir Europos Sąjunga (ES) liepos 17 dieną išplėtė sankcijas Rusijai dėl įtariamos Maskvos paramos separatistams Rytų Ukrainoje.
JAV paskelbė sankcijas didiesiems Rusijos bankams, įskaitant „Gazprombank“, gynybos įmonėms ir energetikos bendrovėms, tarp jų „Rosneft“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto