D. Grybauskaitė: Lietuvos žemė turi priklausyti Lietuvos žmonėms

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Džojos Barysaitės (ELTA) nuotr.

Lietuvos žemė turi priklausyti Lietuvos žmonėms, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir pabrėžia tai numatančio įstatymo būtinybę.

Svarbu ne forma, o rezultatas

„Jau esu atsakiusi, kad Lietuvos žemė, pirmiausia, turi priklausyti Lietuvos žmonėms ir būtinas įstatymas, kuris užtikrintų saugiklius kaip ir visose europinėse valstybėse yra padaryta jau seniai, kad žemė, ypač dirbamoji žemė, žemės ūkio paskirties žemė, pirmiausia, priklausytų tos šalies piliečiams. Manau, kad vienokiu ar kitokiu būdu Lietuvos vyriausybė ir Seimas užtikrins“, – penktadienį žurnalistams sakė šalies vadovė, paklausta, ką mano apie referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatyvą.
Paprašyta patikslinti, D. Grybauskaitė teigė nesakanti, kad referendumo nereikia.
„Reikia užtikrinti, kad Lietuvos dirbamoji žemės ūkio paskirties žemė, pirmiausia, priklausytų Lietuvos piliečiams. Kokia tai forma bus padaryta – ne taip svarbu. Svarbu rezultatas, kad ta žemė būtų Lietuvos žmonių rankose“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Parašų pakanka

Leisti parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams Lietuva įsipareigojo siekdama narystės ES ir pasirašydama stojimo sutartį.
Joje buvo numatytas septynerių metų pereinamasis laikotarpis, leidęs draudimą taikyti iki 2011 metų gegužės.
Vėliau Lietuva pasiekė sutarimą su Europos Komisija pratęsti draudimą iki 2014 metų gegužės.
Tokiam sprendimui nepritarianti iniciatyvinė grupė surinko daugiau nei 300 tūkst. parašų referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams inicijuoti. Vyriausioji rinkimų komisija pirmadienį konstatavo, kad įstatymų reikalavimus atitinkančių parašų pakanka ir išsiuntė klausimą į Seimą.

4 Atsakymai į “D. Grybauskaitė: Lietuvos žemė turi priklausyti Lietuvos žmonėms”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  …nors ir apleista, ir nedirbama? Ar negeriau,kad toje zemeje isdygtu gamyklele ar kitas svarb.objektas? Zmonems atsirastu darbo vietu ir ekonomika LT pageretu/?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Priklausyti Lietuvos zmonems tai taip,Bet ,kad ta zeme apleista ir niokojama ir nedirbama..Ar ne geriau,kad ka nors statytu toje zemeje,kad ir uzsienieciai ir butu naudinga? Nebutu tiek bedarbiu,jeigu pastatytu gamykla ar privatu fabrika ?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip, šiek tiek pagražinta frazė. „Aš pasakiau, kad Lietuvos dirbamoji žemė, ūkio paskirties žemė PIRMIAUSIA, priklausytų Lietuvos piliečiams. Kokia tai forma bus padaryta – ne taip svarbu. Svarbu rezultatas, kad ta žemė būtų Lietuvos žmonių rankose “, – kalbėjo D. Grybauskaitė. Pirmiausia kokiam nors Broniui iš Urvikių, antriausia kokiam nors Adolfui iš Miuncheno, trečiausia kokiam nors Hui Liu ir jo plačiai giminei iš Kinijos.

 4. Gylis parašė:

  Įsigilinkite į prezidentės žodžius „Lietuvos žemė, pirmiausia, turi priklausyti Lietuvos žmonėms“. Būtent PIRMIAUSIA LIETUVOS ŽMONĖMS o ne TIK LIETUVOS ŽMONĖMS. Straipsnio pavadinimas perdaug „apvalus“, šiek tiek klaidinantis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto