D. Grybauskaitė: Prancūzijoje europietiška politika nugalėjo nacionalizmą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. iš LR prezidentūros kanceliarijos archyvo

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su pergale rinkimuose pasveikino išrinktąjį Prancūzijos Respublikos prezidentą Emmanuelį Macroną.

Šalies vadovės teigimu, drąsi europietiška politika nugalėjo populizmą ir nacionalizmą. Užtikrinta E. Macrono pergalė rodo, kad Prancūzijos žmonės yra atsparūs mėginimams manipuliuoti rinkimais ir lieka ištikimi Europos idėjai bei demokratinėms vertybėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Prezidentė pabrėžė, kad Prancūzija yra svarbi Lietuvos partnerė ir patikima sąjungininkė. Lietuva vertina ryžtingus Prancūzijos veiksmus prisidedant prie mūsų regiono saugumo, šios šalies lyderystę kovoje su klimato kaita ir sprendžiant kitus svarbius globalios darbotvarkės klausimus.
Pasak Prezidentės, šiandieniai ekonominiai ir politiniai iššūkiai, terorizmo grėsmės reikalauja Europos valstybių vienybės.
Šalies vadovė išreiškė viltį, kad naujajam prezidentui einant pareigas Lietuva ir Prancūzija toliau sėkmingai bendradarbiaus, o atviras dialogas saugumo ir Europos darbotvarkės klausimais padės užtikrinti abiejų šalių piliečių interesus.
D. Grybauskaitė išrinktajam Prancūzijos prezidentui palinkėjo visokeriopos sėkmės ir ištvermės šiame svarbiame ir atsakingame darbe, o Prancūzijai ir jos žmonėms – taikos, vienybės ir gerovės.
Parengta pagal LR prezidentūros pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*