Dagių ir Reivyčių bendruomenės veiklą organizuoja kaip išgali

Aktyvios Dagių kaimo bendruomenės moterys sumanymų, kaip paįvairinti kaimo gyvenimą, nestokoja. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tęsdami išvykų ciklą „Santarvė“ – arčiau namų“, apsilankėme Dagiuose ir Reivyčiuose – susitikome su vietos gyventojais, bendruomenių atstovais.
Tai paskutiniai „Santarvės“ susitikimai šį sezoną.

Rūpestis dėl pastato

Dagiuose į susitikimą su „Santarve“ atėjo šio kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Mineikienė ir bendruomenės aktyvas, nuo kurio didžia dalimi priklauso kaimo gyvenimas – jie organizuoja renginius, šventes, rašo projektus.
Dagiškiai mus priėmė buvusios kaimo pradinės mokyklos patalpose – čia jie turi pagal galimybes susitvarkę vieną didžiulį kambarį, kuriame, padedant Sedos seniūnui, įrengė vadinamąją „buržuikę“ – jei ne ji, vargu, ar šaltą gruodžio rytą čia būtų galima sėdėti ir bendrauti. Dar vienoje klasėje vaikai ir jaunimas turi įsirengę savotišką sporto salę, susinešę įrangą, šiokius tokius treniruoklius, tad laisvalaikiu susirenka čia sportuoti.
„Pastatas ir yra didžiausias mūsų širdies skausmas – gerai, kad šioje patalpoje kažkada spėjo pakeisti langus, o kitur jie likę seni. Mokykla statyta prieš daugiau nei keturiasdešimt metų, jokio didesnio remonto čia nėra buvę, bet susiremontuoti neturime iš ko – kiek patys pasitvarkėme, tiek ir turime, o pastatas mums tikrai reikalingas“, – kalbėjo bendruomenės vadovė.
Reivyčių bendruomenės atstovai mus pasitiko baltai išpuoštoje savo būstinėje – čia taip pat ruošiamasi Kalėdų vakaronei. Bendruomenės aktyvas pasitarimams dažnai renkasi ir į Reivyčiuose esantį darželį-mokyklą „Kregždutė“, kurios direktorė Brigita Momgaudienė yra ir bendruomenės pirmininkė.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

4 Atsakymai į “Dagių ir Reivyčių bendruomenės veiklą organizuoja kaip išgali”

 1. Regina parašė:

  Labai keista,kad ko gero komentuoja žmogus ar reikia pastato ar ne kuris visai nežino kas vyksta šiame pastate.O bendruomenės namuose kartais daug kas vyksta,jaunimas turi savo iniacetyva susikūres sporto klasę ten jie susirenka treniruotis,žiemos vakarai ilgi ir daug turi laisvo laiko,vasarą jie renkasi lauke futbolo aikštėje ir tas kas rašė neisivaizduoja kiek joje susirenka jaunimo.Pastate vyksta vaikams kalėdinė šventė aplanko kalėdu senelis vien kaip 2015 m.vien iki pradinės klasės buvo 14 vaikų,taip atrodo iš kur jie ,bet mes jų turime. Būna ,kad bendr.namuose pasikelia ar jubiliejų ,krikštynas ar vestuves.Labai dėkingi ,kad jie susirengia kokia švente mūsų pastate.Kad pilnai būtų normalios patalpos būtų įmanoma kažką suorganizuoti,o dabar jos minimalios,tik greitam trumpam susibėgimui.Yra kaimo biblioteka,bet ar įmanoma šaltose patalpose pasedėti.Taip ,kad jos mums reikalingos.O tos kelios moterytės atranda kur kavutę gurkšnoti,bet ir kartais yra rimtų reikalų apspręsti ir reikalinga visa bendruomenė,tik labai kartais sunku surinkti pačius žmones kuriems kartais neidomu bendruomeniniai reikalai.Dėkinga kurie iš širdies atsidavę bendruomenei ir rūpi jos buvimas,o kartais atrodo kad tiek pat galėtu sėdėti namuose.

 2. genute parašė:

  Saunuoles moterys,sekmes linksmu svenciu

 3. ****** parašė:

  Nelabai ta buržuikė ir šildo….su striukėmis bendrauja…..

 4. parašė:

  kam to pastato reikia kelios moterytės gali ir namouse susirinkusios kavutę gurkšnoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto