Dailės akademijos studentai senus muziejinius baldus prikelia naujam gyvenimui

Pasak Baldų dizaino ir restauravimo studijos vadovės Laimos Mikalauskienės, jeigu apie sunykusią restauruojamo baldo ar kito daikto dalį nėra išlikę informacijos, kaip ji atrodė, reastauravimo etika neleidžia savivaliauti ir atkurti tos dalies „iš savo fantazijos“. Autorės nuotrauka

Apsilankiusieji Mažeikių muziejuje jau spėjo apžiūrėti restauruotų baldų ekspoziciją. Neseniai čia lankęsi Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto atstovai, kuriems restauracija – kasdienio darbo dalis, papasakojo apie šio amato subtilybes, pasidalijo informacija apie senovinius, muziejaus lankytojų akis dabar džiuginančius baldus, prie kurių restauratoriai praleido daugybę valandų.
Dalyvaujant žmonėms, eksponatus prikėlusiems naujam gyvenimui, buvo atidaryta restauruotų baldų ekspozicija.

Kuriamas paveldo centras

Pristatydamas svečius iš Telšių, Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris kalbėjo apie tai, kad Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto ir muziejaus bendravimas dėl eksponatų restauravimo trunka jau ne vienerius metus. Per šį laikotarpį akademijos studentai ir dėstytojai restauravo ne veną muziejaus eksponatą.
„Jau kurį laiką su dekanu Ramūnu Baniu kalbame apie tai, kad vieną dieną sėsime ir pasirašysime bendradarbiavimo sutartį“, – planais pasidalijo direktorius.
VDA Telšių fakulteto dekanas renginio svečiams pristatė informaciją apie Telšiuose kuriamą Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centrą, kuris, tikima, prisidės prie Lietuvos kultūros paveldo, ypač esančio Žemaitijoje, išsaugojimo.
Centre paveldo objektai bus tiriami, konservuojami ar restauruojami. Atsiras galimybė vykdyti edukacinę veiklą, susijusią su kultūros paveldo išsaugojimu.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content