Dailininkė iš Vilniaus žiemos pateko į Mažeikių pavasarį

Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė į gimtinę atvežė savo mylimo Vilniaus vaizdus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį mažeikiškius į susitikimą pakvietė dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė. Mažeikiuose gimusi menininkė kvietė susipažinti su tapybos darbais „Medžiai ir bokštai“.

Mažeikiuose viešėjusi F. Linčiūtė-Vaitiekūnienė šypsosi: iš Vilniaus žiemos (ketvirtadienio rytą sostinę dengė sniegas – aut.) pateko į Mažeikių pavasarį.
Tačiau jos darbuose pavasario nematyti: čia – Vilniaus senamiestis rudenį ir žiemą. Ką tik – praėjusio sezono metu – tapyti darbai dar nebuvo gerai nudžiūvę, kai juos rėmino.
„Tas ciklas „Medžiai ir bokštai“ mane persekioja labai seniai. Aš kasmet vis stengiuosi naujai pasižiūrėti į Vilnių. Aš labai jį mėgstu, jo senamiestį. O be to, man labai patogu – visi motyvai yra šalia, juk mano dirbtuvikė yra švento Jono gatvėje. Tad galiu nagrinėti, žiūrėti, statyti – nereikia labai toli keliauti,“ – komentavo menininkė.
Vos vienerius metus Pašerkšnės dvarelyje su tėvais gyvenusi F. Linčiūtė-Vaitiekūnienė sakė, kad ne veltui jos paveikslų premjera – Mažeikiuose. Savo darbais aplankyti gimtinę – tai ir kraštietės pilietinė pareiga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto