Dainininkei kontraktas tapo vartais į nepažįstamą pasaulį

Pabandykite įsivaizduoti, kaip jaustumėtės šalyje, kurios beveik visi gyventojai yra narkomanai. Ką išgyventumėte, jeigu jus pagrobtų teroristai. Kaip elgtumėtės, jeigu gatvėje prie jūsų iš po ilgo sijono truputėlį boluojančių kojų sukluptų būrys kardais ginkluotų vyrų.
Visa tai teko patirti mažeikiškei dainininkei Elingai Jeglinskaitei, pusę metų kartu su grupe „HOT MAMAS“ gyvenusiai Jemene.

KAREIVIAI IR KALINIAI
Pusmetį, praleistą Jemeno sostinėje Sanoje, E. Jeglinskaitė lygina su galimybe tapti kino filmo herojumi – visiškas atotrūkis nuo mums įprastos realybės. Mergina juokauja, kad jų patirtus įspūdžius galima panaudoti kuriant ir kovinį filmą, ir meilės serialą.
Tiesa, nelengva buvo apsispręsti važiuoti dirbti į Jemeną – dainininkai šios šalies pasiūlymų kratosi kaip velnias kryžiaus. Suviliojo siūlomi gana dideli pinigai bei noras patirti kažką egzotiška. Ir nenusivylė: uždirbta iš tikrųjų nemažai, o egzotika prasidėjo jau lėktuve.
Skrydžio vadui pranešus apie tai, jog netrukus lėktuvas leisis Sanoje, akimirksniu pasikeitė moterų apranga: gana vakarietiškus drabužius (džinsus, berankoves palaidinukes) ir nuogus pilvus paslėpė juodos čadros.
„Iš karto visos virto vienodais kupstais, tik akys matėsi“, – pasakojo Elinga.
Sanos oro uoste keleivius pasitiko būrys rėkiančių, vienodai apsirengusių (ilgos suknelės, švarkai ir prie juosmens prisegti kardai – džampijos) vyrų.
Negana to, apskurusi, šiukšlina oro uosto salė buvo pilna automatais ginkluotų kareivių. Lietuvaičių širdys dar labiau suspurdėjo, kai pro šalį grandinėmis skambčiodamas prabarškėjo būrys surakintų, naktiniais marškiniais vilkinčių kalinių.
„Pagalvojome, kad šalyje įvesta karinė padėtis. Tik tie kareiviai kažkokie keisti – stovi apsikabinę kaip kokie gėjai. Pasirodo, ir kareiviai, ir ginklai, ir kaliniai pas juos yra normalu. Juk Jemene labai daug teroristų. Ir pats Osama bin Ladenas yra kilęs iš šios šalies. Ir vyrų apsikabinimai ten nieko tokio nereiškia, tačiau beveik neįmanoma pamatyti, kad vyras stovėtų apsikabinęs moterį“, – dalijosi įspūdžiais dainininkė.

NARKOMANAI
Elinga prisimena, kad, važiuodama į viešbutį, negalėjo ištarti nė žodžio. Aplink rudas smėlis, gyvenamieji namai panašūs į karo sugriautus sandėlius, nė vieno medžio, pilnos gatvės rėkiančių, mosikuojančių arba šokančių vyrų – visa tai sudarė įspūdį, kad ji pateko į viduramžius.
„Jie teigia, kad pas juos prasidėjo žmonija. Gali būti, nes nuo tos pirmapradės žmonijos ten nelabai kas pasikeitė“, – juokėsi mažeikiškė.
Greitai lietuviai pastebėjo, kad Jemeno gyventojai jaučiasi esą labai laimingi. Jie niekur neskuba, mažai kas dirba, nekvaršina sau galvos dėl materialių dalykų.
Tą menamos laimės pojūtį tikriausiai sukelia ne tik jų gyvenimo filosofija, bet ir narkotikai – beveik visi Jemeno gyventojai kramto narkotinę žolę – katą (qut). Kasdien, trečią valandą po pietų, už žando jie susikiša gumulą šių žalių lapų (kartais atrodo, kad kuriam nors plyš skruostas) ir kramto iki devynių vakaro. Ir taip kasdien.
Katą kramto ir vairuotojai, ir vaistininkai, ir bankininkai, ir moterys, ir vaikai – visi. Ne mažiau kaip šešiasdešimt procentų šeimos pajamų išleidžiama šiai narkotinei medžiagai įsigyti.
„Visi tokie apspangę, laimingi vaikšto. Svarstėme, kad galbūt jie svaiginasi dėl to, jog Jemenas yra labai aukštai virš jūros lygio. Mums nuolat svaigo galva, jautėme didelį nuovargį, o palipęs laiptais, galėdavai griūti kaip negyvas. Tačiau juk jie ten gimę, todėl turėtų būti pripratę“, – svarstė Elinga.
Grupės „HOT MAMAS“ nariai nesiryžo išbandyti kato poveikio, nors vietos gyventojai ne kartą siūlė. Lietuviai bijojo, kad paragavę negalės dirbti, taip pat gąsdino informacija, jog pirmąkart pakramčius žande atsiveria žaizdelės.

ŠOKĖJAI
Lietuviai dainavo ir gyveno šveicarams priklausančiame penkių žvaigždučių viešbutyje „Moevenpic“. „Gyvenome karališkai“, – svajingai šypsodamasi prisimena Elinga.
Sanoje šis viešbutis buvo bene vienintelis labai prabangus pastatas, tapęs kultūros centru. Salėje, kurioje grojo „HOT MAMAS“, derybas vesdavo verslininkai, rinkdavosi politikai, priėmimus rengdavo įvairios ambasados.
„Svarbiausia, kad mums nereikėjo girtų linksminti. Grojome švelnią, ramią muziką“, – džiaugėsi mergina.
Viešbutyje visada būdavo daug turistų. Kaip jie nebijo čia važiuoti? „Kaip galima nenorėti pamatyti tokios egzotiškos šalies, atidurti kitame laikmetyje?“ – klausimu į klausimą atremia mažeikiškė.
Tačiau pirmasis lietuvaičių pasivaikščiojimas po miestą truko vos kelias minutes – tik išėję už viešbučio tvoros, jie akimirksniu spruko atgal. Išgąsdino vietinių reakcija: jie pradėjo šaukti, mojuoti, pypinti. Nemaloniai nuteikė ir prie vyrų šonų prisegti kardai.
Viešbučio generalinis direktorius paaiškino, kad į miestą merginoms negalima eiti vilkint trumpų sijonėlių, palaidinukių su petnešėlėmis, būtina ryšėti skareles. Apskritai moters kūnas turi būti maksimaliai pridengtas.
„Kartą į miestą išėjau vilkėdama sijoną, dengiantį pusę blauzdų. Sustojus nusipirkti sulčių, draugė Ala pradėjo kumščioti, kad atsigręžčiau atgal. Nustėrau. Prie manęs klūpojo būrys vyrų ir, prikišę nosis, spoksojo į mano kojas“, – juokėsi mergina.
Iš pradžių jemeniečių elgesys nuolat stebindavo. Pavyzdžiui, nei iš šio, nei iš to gatvėje prasidėdavę ritualiniai šokiai. Tiesiog susitinka du vyrai, išsitraukia kardus ir pradeda šokti. Pašokę jie vėl lyg niekur nieko nueina sava kryptimi.

TERORISTAI
Elinga su draugais tik kartą buvo išvažiavusi pasižiūrėti Sanos apylinkių, tačiau ir to karto užteko, kad suprastų, jog tokios išvykos yra be galo pavojingos.
Jiems vos išvažiavus už miesto, mašiną sustabdė ginkluoti vyrai. Trims lietuviams buvo paliepta išlipti. Laimei, mašiną vairavo vietinis viešbučio apsaugos darbuotojas, žinojęs, kaip reikia elgtis su teroristais. Jis patarė klusniai vykdyti įsakymus.
„Nieko nesakydami, jie mus sugrūdo į tokį kambariuką. Iš pradžių didelės baimės nebuvo. Tačiau valandoms slenkant vienai po kitos, mūsų širdys pradėjo tabaluotis. Tuo tarpu vairuotojas vedė su grobikais derybas, aiškino, kad mes esame iš Lietuvos – neturtingos šalies, todėl iš mūsų pinigų tikrai negalės gauti. Be to, net mūsų šalies ambasados Jemene nėra. Pasirodo, jie turistus grobia tam, kad juos galėtų iškeisti į kalinčius teroristus. Vis dėlto vairuotojui pasisekė įtikinti, kad iš mūsų maža naudos, ir mus paleido“, – daug adrenalino suteikusį nuotykį prisimena dainininkė.

JAUNIKIAI
Per pusmetį „HOT MAMAS“ grupės nariai Elinga, Ala ir Arūnas tapo Jemeno žvaigždėmis. Apie juos rašė vietos laikraščiai, pasiklausyti jų dainavimo į viešbutį rinkdavosi vietos gyventojai. Beje, rinkdavosi ne tik dėl muzikos…
Elinga juokiasi, kad vos ne kasdien jiedvi sulaukdavo siūlymų tekėti. Tokios piršlybos merginas tik linksmino.
Tačiau vieno vaikino jausmais Elinga beveik patikėjo. Dvidešimt septynerių metų jaunuolis neseniai buvo grįžęs iš Anglijos, kur gana ilgai gyveno. Elgėsi ir rengėsi jis vakarietiškai, buvo išsilavinęs, todėl gana malonu su juo buvo bendrauti. Tačiau po kurio laiko vaikinas dingo. Pasirodo, labai turtingi jaunuolio tėvai, norėdami apsaugoti nuo lietuvės kerų, sūnų išsiuntė į Egiptą.
„Juos pribloškė žinia, kad sūnus simpatizuoja kažkokiai dainininkei iš Europos. Siaubas! Kaip galima leisti, kad jų vaikas įsimylėtų kažkokią ištvirkėlę. Iš Egipto jis man nuolat rašydavo, skambindavo, aiškindavo, kad negali priešintis tėvų valiai. Juokinga buvo sužinoti, kad, vos man išvažiavus į Lietuvą, jam leido grįžti į Saną. Jis ir dabar man rašo, skambina“, – pasakojo mažeikiškė.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
„Kaip galima nenorėti pamatyti tokios egzotiškos šalies, atsidurti kitame laikmetyje?“ – stebėjosi E. Jeglinskaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto