Darbingas šeštadienis: žmonės sodino mišką, tvarkė aplinką

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Šeštadienį visoje Lietuvoje vyko dvi su gamta bei aplinka susijusios akcijos – Nacionalinis miškasodis ir „Darom 2022“.
Sodinti miško bei švarinti visus mus supančios aplinkos susibūrė ir mūsų rajono gyventojai.
Abi akcijos – tęstinės, todėl jų organizatoriai kviečia žmones, turinčius laisvesnio laiko ir noro, prisijungti bei padirbėti.

Rekordinis miškasodis

Šeštadienį visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniuose padaliniuose vykęs Nacionalinis miškasodis vadinamas didžiausiu iš iki šiol buvusių. Jo metu Lietuvoje įveisti 748 hektarai naujų miškų, pasodinta daugiau nei 2 mln. įvairių rūšių medelių.

Šių metų miškasodį rekordiškai dideliu – jame dalyvavusių žmonių skaičiumi – vadina ir mažeikiškiai miškininkai.

Nacionalinis miškasodis Mažeikių rajone prasidėjo dar ketvirtadienį. Tądien Ruzguose pušeles sodino pusšimtis įmonės „ORLEN Lietuva“ darbuotojų.

Šeštadienį Mažeikių miške, Vytauto gatvėje, prie buvusio medelyno, 5,4 ha plote sodinti miško susirinko apie 100 akcijos dalyvių.

Tvarkytis pradėta jau ketvirtadienį

Akciją „Darom 2022“ pirmieji „atidarė“ Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai. Ketvirtadienio pavakarę būrys jų drauge su savo vaikais tvarkė teritoriją nuo sodininkų bendrijos „Ąžuolas“ iki pavenčių paplūdimio. 

Nuotr. iš Krakių benduomenės archyvo

Per kelias valandas surinkta ne viena dešimtis šiukšlių maišų – rasta plastiko, popieriaus, linoleumo, stiklo ir kitų atliekų.
Tikrąją akcijos dieną tvarkyti aplinkos rinkosi ir rajono kaimų bei miestelių bendruomenės.

Galima laimėti keliones

Pasak VMU Mažeikių regioninio padalinio miško apsaugos ir želdinimo inžinieriaus Pauliaus Gedrimo, jei dar atsiras norinčiųjų prisidėti prie miško sodinimo ir padirbėti, tai galima padaryti visą šią savaitę. Norintieji prisidėti prie miško sodinimo kviečiami burtis į grupes ir susisiekti su VMU Mažeikių regioninio padalinio girininku Artūru Raudoniu telefonu +370 686  73 261.

Mažeikių rajone akcija „Darom 2022“ tęsis iki gegužės 2 dienos. Žmonės raginami burti komandas ir sutvarkyti kuo didesnes teritorijas, o paskui surinktas atliekas išrūšiuoti ir priduoti atliekų tvarkytojams.

Savivaldybė organizuoja konkursą, kuriuo siekiama žmones paskatinti tvarkyti aplinką. Yra įsteigtos 9 įvairios vertės kelionės. Jas laimėti gali pretenduoti tos rajono gyventojų komandos, kurios sutvarkys ir nufilmuos ar nufotografuos kuo didesnes teritorijas, surinks kuo daugiau perdirbamų atliekų, jas surūšiuos ir priduos.

Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas – Mažeikių rajono savivaldybės interneto svetainėje ir paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto