Dargio malūnas tampa „Villa Shinto“

Buvusiam Dargio malūnui, dabar tampančiam „Villa Shinto“, jos naujasis savininkas kuria gražią ateities viziją. Autorės nuotr.

Ant Ašvos upės kranto 19 amžiuje pastatytas Reivyčių, arba kitaip – Dargio malūnas, su aplink jį esančia kaimo turizmo sodyba turi naują savininką.
Praėjusių metų rugsėjį sodybos šeimininku tapo Airidas Karpavičius – dainininkas, renginių organizatorius bei vedėjas, įvairių televizijos projektų autorius, prieš daugiau nei dešimtmetį vykusio realybės šou „Žvaigždžių vartai“ nugalėtojas.
Jis pasidalijo puoselėjamais dideliais planais apie tai, kokias paslaugas ketina teikti kuriamame paslaugų ir pramogų komplekse.

Bus gaminamas viskis

„Villa Shinto“ – taip nuo šiol vadinasi buvęs Dargio malūnas su šalia jo esančia kaimo turizmo sodyba.
A. Karpavičius ketverius metus Škotijoje iš viskį 500 metų gaminančios šeimos vieno nario Keito mokėsi šio gėrimo gamybos meno bei paslapčių.
„Bendraujame su Keitu jau daug metų. Kreipiausi į jį, nes turėjau sumanymą atsidaryti alaus daryklą. Bet jis man patarė gaminti viskį. Viskas prasidėjo nuo kalbų, nuo paaiškinimų. Ir sudomino“, – pasakojo pašnekovas.
Tada Airidui kilo mintis rasti ir įsigyti Lietuvoje sodybą, atitinkančią škotiško stiliaus aplinką. Tokią sodybą jis rado Mažeikių rajone, Reivyčių kaime, ant Ašvos upės kranto.
„Viskis, kurį ruošiuosi gaminti, bus iš natūralių sudedamųjų dalių.
Šintoizmas yra seniausia pasaulio religija, tai yra japonų religija, kurioje egzistuoja tik tai, kas gera. Be to, šintoizmas reiškia visišką natūralizmą. Tai ir šios vietos pavadinime esantis žodis „shinto“ simbolizuos ryšį su gamta“, – pavadinimo reikšmę ir prasmę paaiškino pašnekovas.

Daug galimybių realizuoti sumanymus

Vilos teritorijoje esančios ir būsimos erdvės turės pavadinimus. Šeimininko įsitikinimu, tik tada, kai daiktui, vietai, reiškiniui suteikiamas vardas, tas daiktas ar vieta įgyja sielą.
O tokių erdvių, kuriose bus laukiami mažeikiškiai ir svečiai iš aplinkinių Akmenės, Plungės, Telšių, Skuodo rajonų, „Villoje Shinto“ numatyta daug ir įvairių.
Didelė sodybos teritorija, joje sukurta ir išplėtota infrastruktūra – 5 namukai, garinė, turkiška, infraraudonųjų spindulių pirtys, trijų aukštų malūno pastatas su rūsiu, restoranu, banketų sale, suteikia labai daug galimybių realizuoti įvairius sumanymus.

Malūno pastate išsaugota dalelė autentiškos įrangos. Autorės nuotr.

Tvarkomi licencijos reikalai

Pavyzdžiui, sodybos teritorijoje esančiame kol kas nebaigtame statyti pastate A. Karpavičius ketina įkurdinti viskio varyklą, kuri vadinsis „Piliakalnio varykla“.
Šiuo metu tvarkomi licencijos, kuri leistų tokią veiklą, reikalai.
„Pati licencija nėra labai brangi. Tačiau brangiai kainuoja įranga, laboratorija. Kiekviena varykla, kuri planuoja užsiimti alkoholio gamyba, licenciją gauna tik tada, kai turi savo laboratoriją ir laborantą. Būtent įgyvendinti šį reikalavimą yra sudėtingiausia. Tačiau tai įmanoma“, – paaiškino pašnekovas.
Tačiau tuos sudėtingus, ilgai trunkančius pasiruošimo, licencijos įgijimo procesus jis pateisina. Nes, praėjus apmokymus, pamačius visus alkoholio gamybos procesus, supranti, kad kokybiškus alkoholinius gėrimus pagaminti negali bet kas ir bet kaip. Tam reikia atitinkamų žinių, įrangos.

Pirmasis renginys – Valentino dienai paminėti

Paslaugų ir pramogų komplekse „Villa Shinto“ veiks restoranas, kurio lankytojams ketinama pasiūlyti išskirtinio skonio patiekalų.
„Oficialų restorano atidarymą dar planuoju. Kol kas dirbsime ties restorano patiekalų meniu, ties jo apipavidalinimu. Šiuo metu laukiama, kol iš užsienio bus atvežti užsakyti baldai, indai“, – paaiškino sodybos savininkas.
Tačiau jau ir iki restorano atidarymo čia vyks keletas renginių. Vasario 12 d. viloje planuojamas renginys, skirtas Valentino dienai paminėti. Jame koncertuos grupė „Vairas“.
Kovo 12 dieną viloje Moters dienos ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos progomis koncertuos grupė „16 Hz“. Tariamasi, kad gegužės pabaigoje koncertuoti atvyktų grupė „Rondo“.
Šiuo metu vyksta derybos ir dėl to, kad vidurvasarį į vilą koncertuoti atvyktų Džordana Butkutė.

Bus laukiami ir svečių augintiniai

A. Karpavičius sako, kad jo galvoje sukasi galybė minčių apie tai, ką įdomaus galima suorganizuoti ir pasiūlyti būsimiesiems pramogų ir paslaugų komplekso klientams. Norint jas įgyvendinti, reikia šiek tiek laiko ir kantrybės.
„Įrengsime pavėsines, staliukus. Žmonės galės nesvarbu žiemą ar vasarą pas mus atvykti į pavėsines išsikepti maisto ant grilio. Nebūtina bus eiti į restoraną.
Du kartus per metus organizuosiu nemokamas šventes Mažeikių rajono gyventojams. Vilos teritorijoje bus zona, skirta vaikams. Mąstau ir apie vaikams skirto festivalio organizavimą“, – ateities planais pasidalijo pašnekovas.
Airidas kartu su savo gyvenimo drauge, kuri yra profesionali šunų kirpėja, Vilniuje turi keturkojų grožio namus „Žalias paršiukas“ ir džiaugiasi per laiką įgytais klientais. Tokie grožio namai gyvūnams veiks ir viename iš „Villos Shinto“ pastatų.

Mato ir realybę, ir ateitį

Iš Suvalkijos, o tiksliau iš istorinio jos krašto – Sūduvos, kilęs Airidas sako niekada nesivadovavęs kažkieno sugalvotais ir primestais standartais. Jis įsitikinęs: kiekvienas žmogus turi gyventi savo gyvenimą ir būti toks, koks nori būti. Pirmiausia – pats savimi.
„Galbūt šiandien į sodybą atvažiavęs žmogus pirmiausia atkreipia dėmesį į tai, kiek čia yra įvairių trūkumų. Bet kai žmogus turi lakią vaizduotę, yra meninės sielos – toks kaip aš, jis viską mato kitaip. Jis mato šiandienos realybę ir ateitį“, – šyptelėjo Mažeikių rajone įsikūręs suvalkietis.
Buvusio Dargio malūno teritoriją naujasis šeimininkas vadina rojaus kampeliu žemėje. Ir siekia, kad ateityje šį kampelį aplankytų, pamėgtų ir kiti žmonės – Mažeikių rajono gyventojai bei svečiai.

Kainomis klientų negąsdins

Įsigijęs sodybą ir malūną Airidas sako įšokęs į čebatus – daro įvairius darbus, kurių iki šiol nebuvo daręs.
Tačiau ši vieta yra to verta. Šeimininkas ją apibūdina kaip rojaus kampelį žemėje, kuriuo norisi pasidalyti su kitais žmonėmis.
„Kai koncertuodavau įvairių Lietuvos miestelių kultūros namuose, buvo pora atvejų, kai į mano koncertus atėjo vienur penki, kitur devyni žmonės. Manęs darbuotojai klausdavo, ar koncertuosiu tiems atėjusiems keliems žmonėms. Koncertuodavau, nes žmonės atėjo manęs pasiklausyti, aš atvažiavau į jų miestelį. Tai ir restoranas dirbs net ir dėl prie vieno stalelio sėdinčių žmonių“, – dėstė A. Karpavičius.
O kaipgi dėl maisto bei paslaugų kainų, gal jos bus „neįkandamos“ rajono gyventojams?
„Esu įsitikinęs: jeigu pradedi savo šalyje kažkokį naują projektą, neturi užkelti kainos.
Tad nemanykite, kad restorane, kuriame bus gaminami skanūs, kokybiški patiekalai, jie bus neįperkami. Arba, kad čia bus nelaukiami paprasti žmonės.
Tikrai noriu, kad ateityje čia rinktųsi žmonės, kad dalyvautų planuojamuose rengti vakaruose, kad paragautų mūsų šefo gaminsimo maisto. Ir čia žmonės tikrai nebus skirstomi į turinčius daugiau ar mažiau pinigų ar panašiai“, – pokalbį apibendrino malūno ir sodybos šeimininkas.

Loreta BUTKUTĖ

7 Atsakymai į “Dargio malūnas tampa „Villa Shinto“”

 1. razina parašė:

  jeigu atsiranda durniu ,o ko neapgaudineti…paziurekite kaip mus valdzia durnina…

 2. M. parašė:

  ATSARGIAI AFERISTAS !!!!!!!!!
  Airidas Karpvičius užsigimęs aferistas vagis ir apsišaukėlis apgavęs begalę žmonių Vilkaviškyje,Vilniuje, Italijoje
  apgavęs ir nesumokėjęs krūvai muzikantų
  Visa ką jis sako yra melas, nepirko jis jokio malūno ir nepirks nes visiems skolingas …
  nieko jis nemoka išskyrius keletą savo šlykščiu čestuškiu pagrot ir kaip žmonės apgaut

  1. R parašė:

   Tikra tiesa! 😀😀😀🙈 Buvom ir mes susidure… Neduok dieve 😀

  2. Nukentejusi parašė:

   TIESA! Atsargiai!

 3. Ievike parašė:

  Šaunu! Laukiam atidarymo!

 4. Zemaitis parašė:

  KAS PER PAVADENEMS… TOKEI PAS MUMIS ILGA NEUZSILAIKA….KO MONDRIAU TO TRUMPIAU… SAKA KA KAINAS NEBUS DEDELES …TASKE SAMADROLIS KAINOUN 5EUR UZ LITERI CIA JAU SKAITOS NEPEGE… TAI KEIK TAM MALUNE KAINOUS??? DA PIGIAU???

 5. Nesvarbu parašė:

  Kažkas stipria žolę rūko….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto