Daržoves auginantis ūkininkas konkurencijos nebijo

Vienas jauniausių rajono ūkininkų 29 metų Žydrūnas Volskis turi aštuonerių metų daržovių auginimo patirtį ir yra bene stambiausias daržovių augintojas rajone. Ūkininkas tiek ilgai išsilaikęs konkurencinėje rinkoje tik todėl, kad niekada nepamiršęs taisyklės, jog pirkėjui svarbiausia – kokybė. PASIRINKO ŽEMĖS ŪKĮ
Žydrūnas, kaip ir jo žmona Danguolė – miestiečiai, tačiau žemės ūkis jų neišgąsdino.
„Susituokę įsikūrėme Danguolės senelių sodyboje Krucių kaime. Bet ar čia kaimas? Nuo Mažeikių skiria tik Venta. O žemės ūkį pasirinkome todėl, kad seneliai turėjo per 20 hektarų žemės. Reikėjo kažką su ja veikti“, – paaiškino ūkininkas.
Santuokos pirmaisiais metais jaunoji pora bandė verstis pienininkyste. Šiltnamį įsirengė tik savo reikmėms. Augino pomidorus, vėliau ir agurkus. Daržovių derliaus pakako ne tik šeimai, giminėms, bet likdavę ir parduoti.
„Nuo turgaus mano verslas ir prasidėjo. Daržovių plotus plėtėme, o karvių atsisakėm“, – pasakojo vyras.

REIKIA DAUG RANKŲ DARBO
Volskiai bandė auginti įvairias daržoves. Labiausiai patikę auginti pomidorus, tačiau pelno daugiausia esą iš agurkų. Pomidorų atsisakę, nes prie jų daug darbo.
Jau kelerius metus augina agurkus, kopūstus, pomidorus ir porus. Nieko nežada keisti ir kitais metais.
Per 20 hektarų žemės valdantys ūkininkai galėtų plėsti daržovių plotą. Tačiau šis verslas reikalauja daug rankų darbo. Daržovėms ravėti, derliui nuimti tenka pasitelkti ne tik šeimos narius, bet ir samdomus žmones. Ypač daug padeda Žydrūno tėtis.
„Kopūstų galvas turi atsargiai, kaip kiaušinius sudėti, kad nenukentėtų jų kokybė. Nėra jokios technikos derliui nuimti. Tik kopūstų daigų sodinamąją turim“, – paaiškina ūkininkas.

PARDUODA STAMBIESIEMS PREKIAUTOJAMS
Ž. Volskis daržovėmis prekiauti turguje nebeturi nei noro, nei laiko. Per šitiek metų atsirado nuolatiniai prekybos partneriai, kurie patys ūkininką susiranda. (Tuo įsitikinome ir mes – pokalbį ne kartą pertraukė daržovių užsakovų telefonų skambučiai).
Didžiąją dalį daržovių ūkininkas parduoda Kretingos rajono bendrovei „Augma“, užsiimančiai didmenine daržovių prekyba. Prekiaujant per tarpininkus šiek tiek nukenčia pajamos, tačiau jie superka didesnius daržovių kiekius. Neturint kur sandėliuoti produkcijos, tai esą ypač svarbu.
Volskiai yra nusipirkę sandėlį, tačiau reikia nemažų investicijų, norint jį sutvarkyti.
„Turėjau kopūstų raugyklą. 3 mėnesius sėkmingai kopūstus raugėm, tačiau ji sudegė. Gal kada nors ir vėl grįšime prie šito. Kad žiemą turėtume ką veikti“, – planais pasidalijo ūkininkas.
Ir tuoj patikslino, kad to poilsio ir žiemą esą mažai. Iki gruodžio mėnesio tenka suktis su daržovėmis. Žiemą reikia prisikirsti malkų šiltnamiams kūrenti, juos remontuoti, o jau kovo mėnesį sodinami daigai.

SVARBIAUSIA – KOKYBĖ
Žydrūnas patikino nebijąs konkurencijos. Kažkada iš kitų daržovių augintojų patirties sėmęsis ūkininkas neatsisako pakonsultuoti ir kitų pradininkų.
„Rinkoje svarbiausia – daržovės kokybė. Prastos pirkėjui neįsiūlysi ir pusvelčiui“, – sakė pašnekovas.
Žydrūnas pagal tai ir pats daržoves renkasi. Pomidorų nebeauginantis ūkininkas juos perkąs tik lenkiškus.
„Lenkiški pomidorai man skaniausi. Bobučių pliurpalai, kad lenkiškos daržovės pripumpuotos chemikalų“, – replikavo jis.
Lenkiška produkcija kol kas iš rinkos neišstumia lietuviškų daržovių.
„Sąžiningai elgiasi lenkiškų daržovių prekeiviai. Jie mus galėtų sužlugdyti, gerokai pigiau parduodami atsivežtas daržoves, tačiau to nedaro“, – sakė ūkininkas.
Daržovių augintojas dar nesuskaičiavo šių metų sausros nuostolių. Labiausiai derliumi ir kokybe nukentėjo kopūstai.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Ž. Volskiui padeda ir aštuonmetis sūnus Mantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*