Daugėja besidominčiųjų teismo darbu

Nuotr. iš Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų archyvo

Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose (toliau – Mažeikių rūmai) lankėsi Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos 8D klasės ir Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro I–IV klasių mokiniai. Vaikai noriai matavosi teisėjo mantiją, smalsavo apie teisėjo darbą, apžiūrinėjo teismo posėdžių sales, nusikaltusių asmenų laikino sulaikymo patalpas, archyvą.
Dvi atskiras mokinių ir jų vadovų grupes sutiko Mažeikių rūmų teisėja Andželika Butkuvienė. Svečiams surengtoje ekskursijoje ji papasakojo teismo istoriją, supažindino, kaip vyksta teismo procesas, kaip skiriamos bausmės, kaip jos atliekamos. Su atvykusiaisiais taip pat bendravo Mažeikių rūmų teisėjas Kęstutis Stulginskas, archyvarė Airida Voverytė, prokuroras Šarūnas Vaicekavičius, advokatas Adomas Jonauskas.

Nuotr. iš Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų archyvo

Už įdomią ekskursiją Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro mokiniai Mažeikių rūmų teisėjai A. Butkuvienei įteikė pačių pagamintą padėką, kurioje ne tik žodžiai, bet ir Auksūdžio kaimo simbolis – obuolys.
„Teismas – atvira visuomenei ir noriai su visuomene bendraujanti institucija, – kalbėjo teisėja A. Butkuvienė. – Tai ne pirmas kartas, kuomet organizuojamos ekskursijos. Ankstesniais metais jų buvo surengta moksleiviams, darželinukams, senjorams, taip pat muziejininkams – pastebime, kad vis daugiau žmonių domisi teismais.“

Alma TUPIKIENĖ
Mažeikių rūmų raštinės biuro vyr. specialistė

Nuotr. iš Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto