Daugėja galimybių paso išdavimo vietų

Nuotrauka iš SAM archyvo

Nuo ketvirtadienio asmenys, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. bankininkyste ar e. parašu), galimybių pasą gali atsiimti ne tik Registrų centro padaliniuose, bet ir Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ar vaistinėse, – pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Atsirado poreikis išplėsti vietų skaičių

Sąlygos išplėsti fizinių galimybių paso išdavimo vietų tinklą atsirado Vyriausybei praėjusį penktadienį priėmus tai numatančius teisės aktų pakeitimus. Juos priėmus per rekordiškai trumpą laiką – vos kelias dienas – Registrų centras kartu su minėtomis institucijomis atliko reikalingus technologinius pakeitimus, ištestavo paslaugos veikimą, pasirašė sutartis ir suorganizavo galimybių paso išdavimo mokymus atskirų įstaigų darbuotojams.
Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė sako, kad dėl sklandaus bendradarbiavimo su Lietuvos paštu, Lietuvos vaistinių asociacija ir „Sodra“ pavyko operatyviai sudaryti sąlygas išplėsti šio paso distribucijos tinklą.
„Iki šiol asmenims, neturintiems ir nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis, galimybių pasas buvo išduodamas fiziniuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, taip pat šiuos pasus jau kurį laiką dalija ir mobili Registrų centro komanda. Matant išaugusį susidomėjimą, atsirado ir poreikis išplėsti vietų, kuriose asmenys gali gauti atspausdintą galimybių pasą, skaičių, todėl esame dėkingi už glaudų ir geranorišką bendradarbiavimą su Lietuvos paštu, „Sodra“ ir Lietuvos vaistinių asociacija. Suvienytos pajėgos leidžia išplėsti galimybių paso platinimo tinklą iki daugiau kaip 1 tūkst. fizinių vietų“, – sako D. Vilytė.

Registrų centre išduota per 60 tūkst. pasų

SAM informavo, kad bendras fizinių galimybių paso išdavimo vietų skaičius Lietuvoje bus didesnis nei 1 tūkstantis.
Konkrečias atskirų įstaigų vietas bei šio dokumento išdavimo tvarką galima rasti atskirų institucijų: Lietuvos pašto, „Sodros“ bei konkrečių vaistinių tinklų – interneto svetainėse.
Kitos institucijos, pageidaujančios prisijungti prie galimybių paso platinimo tinklo, gali kreiptis į Registrų centrą, kad būtų įvertintas reikalingų technologinių pakeitimų poreikis ir galimybės bei sutarčiai pasirašyti gautas E. sveikatos sistemos valdytojos Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimas.
Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokiu būdu savo galimybių pasą atsiima ar jį atsinaujina apie 50 tūkst. gyventojų kiekvieną dieną. Iš viso skaitmeniniu būdu šį dokumentą bent kartą pasiėmusių asmenų šiuo metu yra daugiau kaip 1,1 milijono.
Nurodytų elektroninių tapatybės patvirtinimo priemonių neturintiems asmenims galimybių pasas nemokamai iki šiol buvo išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą.
Iš viso tokiu būdu gyventojams buvo atspausdinta ir išduota daugiau kaip 60 tūkst. galimybių pasų, pastarąją savaitę tokiu būdu šį savo pasą viename iš Registrų centro padalinių kiekvieną dieną atsiimdavo vidutiniškai po 4,5 tūkst. gyventojų.
Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 ligos, yra persirgęs COVID-19 liga, turi neigiamą mokamą PGR tyrimo rezultatą ar yra pasidaręs serologinį antikūnų tyrimą ir turi pakankamai antikūnų. Šį dokumentą reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

6 Atsakymai į “Daugėja galimybių paso išdavimo vietų”

 1. nereikalingas parašė:

  Kam ale tas galimybių pasas reikalingas? Parsisiunčiau Europos žaliąjį pasą, jis galioja kol esu skiepytas.

 2. parašė:

  durnių valdoma bananų respublika su savo ribojimais ir draudimais vis labiau panašėja į talibaną.

  1. pastaba parašė:

   Nesutinku, talibano valdomoje šakyje nematyt nei sergančių, nei mirštančių.,,

   1. Talibas parašė:

    Tu dar čia? Tai varyk ir gyvenk ten su babajais

 3. Renata parašė:

  UAB “Šeimos sveikatos centras” už pažymos “GALIMYBIŲ” to vargano vieno popieriaus lapelio atspausdinimo iš vargšų garbingo amžiaus senjorų prašo susimokėti 3€ ir po 60 dienų jei norės vėl turės ateiti, vėl susimokėti. Jei žmogus ten pasiskiepijo, kaip gali reikalauti susimokėti, kas darosi su mūsų visuomene, Covid- pasirodo geras verslas, jis klesti!!!

  1. mažeikietė parašė:

   o tai sunku į vaistinę užeiti ? veltui gausite…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto