Daugelis naujų susirgimų susiję su COVID-19 protrūkiu Savivaldybėje

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamentas „Santarvei“ pateikė daugiau informacijos apie penktadienį ir šeštadienį nustatytus penkis naujus COVID-19 ligos atvejus mūsų rajone.
Daugelis jų yra susiję su koronaviruso (COVID-19) infekcija Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje.

Užsikrėtė nuo šeimos nario

Penktadienį buvo registruoti 2 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Pirmuoju atveju asmeniui rugsėjo 20 d. vakare pasireiškė simptomai: skausmas ir degimas plaučiuose, pasunkėjęs kvėpavimas, kitą dieną – gerklės, galvos skausmas, kosulys, padidėjusi temperatūra, dingo uoslė ir skonis, šie simptomai tęsiasi iki dabar. Ligonį nuolat kamuoja stiprus galvos skausmas.
NVSC išsiaiškino, kad trys bendrakursiai turėjo didelės rizikos artimą sąlytį, taip pat buvo nustatyti 11 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys. Tyrimas buvo atliktas 3 sąlytį turėjusiems asmenims.
Atvejo atsiradimo hipotezė siejama su rugsėjo 20 d. patvirtintu susirgimu šeimos nariui, kuris yra Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojas.
Žmogus, kuriam dabar jau nustatyta infekcija, rugsėjo 14, 15, 16, 17 d. buvo paskaitose Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Nuo rugsėjo 20 d. yra privalomoje izoliacijoje.
Antras atvejis – besimptomis, artimą sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta. Susirgimas taip pat siejamas su šeimos nariu, kuris yra Savivaldybės administracijos darbuotojas ir kuriam rugsėjo 20 d. buvo nustatyta COVID-19 liga. Nuo tada jis yra izoliacijoje.

Pasireiškė įvairūs simptomai

Rugsėjo 26 d. mūsų rajono gyventojams buvo patvirtinti trys nauji COVID-19 infekcijos atvejai.
Pirmas atvejis: rugsėjo 17 d. asmenį pradėjo krėsti drebulys, skaudėjo galvą, rugsėjo 23 d. pakilo temperatūra, ji laikėsi iki rugsėjo 26 dienos. Artimą sąlytį turėjo du šeimos nariai. Atvejo atsiradimo hipotezė siejama su šios šeimos nariui, kuris yra Savivaldybės administracijos darbuotojas,
rugsėjo 17 d. nustatytu susirgimu.
Antras atvejis taip pat siejamas su Savivaldybės administracijos darbuotoju, kuriam rugsėjo 20 d. buvo patvirtintas COVID-19 infekcija.
Susirgusiam asmeniui rugsėjo 22–23 d. pakilo temperatūra, po to karščiavimas pranyko. Nuo rugsėjo 24 d. asmuo simptomų nebejaučia. Artimą sąlytį turėjo trys šeimos nariai. Jiems buvo atliktas tyrimas.
Rugsėjo 18 d. šis asmuo lankėsi parduotuvė „Iki“, Sedos g., rugsėjo19–20 d. poilsiavo Palangoje, „Mėtos apartamentuose“, lankėsi Palangos kavinėje „Apetit“. Taip pat buvo ekskursijoje Giruliuose, Klaipėdos dramos teatre žiūrėjo spektaklį. Žiūrovai buvo su kaukėmis, atstumai tarp kėdžių – didesni nei 2 metrai.
Trečiojo COVID-19 infekcijos atvejo užsikrėtimo būdas neaiškus. Susirgimas asmeniui patvirtintas Mažeikių karščiavimo klinikoje.
Rugsėjo 19 d. asmeniui lengvai pradėjo skaudėti galvą, kitą dieną kūno temperatūra pakilo iki 38,8 laipsnio, ji laikėsi 5 dienas. Vėliau sergančiajam skaudėjo akiduobes, jis jautė pykinimą. Prieš 4 mėnesius asmuo buvo sirgęs plaučių uždegimu.
Artimą sąlytį turėjo 4 šeimos nariai, tyrimas dėl COVID-19 infekcijos jau atliktas dviem.
Viešose vietose sergantysis nesilankė.

One Reply to “Daugelis naujų susirgimų susiję su COVID-19 protrūkiu Savivaldybėje”

  1. Laima parašė:

    Ir man gerkle skaudejo, pykino, o gal ir temp turejau, nesimatavau…sloga man beveik pastoviai buna…kai tokius pozymius pradedu jausti, ikalu antigripino ir praeina…jei nepraeina ilgiau, ikalu antibiotiku….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*