Daugiabučių konteineriuose – ir svetimos šiukšlės

Taupydami rajono gyventojai bei įmonės atsisako įsigyti didesnės talpos konteinerius. Sukauptas papildomas šiukšles žmonėms arba įmonėms patogiau iškratyti į miestiečių konteinerius.
Specialistai stebi, kad savo noru mažesnį konteinerį į didesnį keičiasi vos vienas kitas mažeikiškis, o sąžiningi gyventojai piktinasi turį sumokėti ir už svetimas šiukšles.

ĮMONĖS ŠIUKŠLĖS – Į GYVENTOJŲ KONTEINERĮ
Į redakciją kreipėsi Sedos gatvės gyventojai, nepatenkinti kaimynystėje įsikūrusios įmonės „Tripletas“ veiksmais. Anot mažeikiškių, ši bendrovė atliekų atsikrato miestiečių bendrojo naudojimo konteineriuose. Darbuotojams standartinio dydžio konteinerį tereikia pervilkti per gatvę ir iškratyti.
„Kad ten būtų bent jau kokios rūšiuojamos atliekos… Negana to, kad įmonės parduotuvė trumpina gyvenimą, triukšmauja, dar ir šiukšles krato. Ir taip yra nuolat. Mes taip įsivaizduojame, kad jie turi turėti savo konteinerį“, – piktinosi gatvės gyventojai, turį sumokėti ir už įmonės išmetamas atliekas.
Kaip „Tripleto“ atstovai krato šiukšles į bendrojo naudojimo konteinerį, žmonės užfiksavo nuotraukose. Jas paviešinti užsimojusių „Santarvės“ skaitytojų teigimu, įmonės darbuotojus labai lengva atpažinti – jie vaikšto su specialia darbo apranga.

ELGIASI NELEGALIAI?
Sedos gatvės gyventojai stebėjosi, kodėl „Tripletas“ savo šiukšles krato miestiečiams. Jų manymu, tai nėra legalus dalykas – jeigu įmonės atliekos netelpa į turimą konteinerį, ji privalo pasistatyti didesnį.
„Nemanome, kad ta įmonė, tokią automobilių aikštelę turėdama, negali už šiukšlių išvežimą susimokėti. Ir jei tai yra nelegalus dalykas, kiek yra tokių įmonių?“ – svarstė pašnekovai.
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus specialistas Kornelijus Kryžius, kuruojantis atliekų tvarkymą rajone, informavo, kad įmonė bendrojo naudojimo konteineriais gali naudotis tik tuomet, jei yra įsikūrusi daugiabučiame name. Jiems rinkliava už atliekų tvarkymą apskaičiuojama pagal naudojamą plotą. Kitais atvejais verslininkai privalo sudaryti sutartį su Telšių regiono atliekų tvarkymo centru (toliau TRATC) dėl atliekų surinkimo. Pagal panaudos sutartį jie nemokamai gauna konteinerį.

KONTEINERIO ATLIEKOMS UŽTENKA
Komunalines paslaugas mažeikiškiams teikiančios bendrovės duomenimis, pagal sudarytą sutartį „Tripletas“ turi 1,1 kubo konteinerį. Tai yra tokio paties dydžio konteineris, kaip ir stovintys prie daugiabučių namų.
Įmonės vadovas Zenonas Ramonas „Santarvę“ patikino, kad tokio tūrio konteinerio jiems pakanka. Komandos savo darbuotojams šiukšles kratyti kitur jis nedavęs.
„Nežinau nieko, mes turime sutartį su komunaliniu, turime konteinerius, yra grafikas, išveža. Skambinkit į komunalinį, klauskit“, – į žmonių nusiskundimus atsakė Z. Ramonas.
Standartinio 120 litrų talpos konteinerio, kuriuo „Tripleto“ darbuotojai veža šiukšles į miestiečių konteinerius, komunalininkų apskaitoje nėra.
„Vadinasi, atvykę komunalininkai šio konteinerio neaptarnauja. Tai gal jiems neužtenka turimo? Tada jie ir naudojasi tokiu konteineriu“, – apie gyventojų nuotraukose užfiksuotą konteinerį samprotavo „Mažeikių komunalinio ūkio“ direktorius Andrius Noreika.

NE PIRMAS NUSISKUNDIMAS
Už atliekų tvarkymą atsakingo specialisto K. Kryžiaus teigimu, panašių mažeikiškių skundų, kuomet atliekomis verslininkai atsikratydavo bendrojo naudojimo konteineriuose, yra tekę sulaukti ir anksčiau.
Paaiškėdavo, kad įmonės konteinerio tūris neatitinka išmetamų atliekų kiekio. Daugiausia tokių pažeidimų užfiksuota langais prekiaujančiose rajono įmonėse.
Įmonei arba žmogui už atliekų atsikratymą ne tam skirtose vietose gali būti surašomas administracinio teisės pažeidimo aktas. Kokią baudą skirti, sprendžia administracinė komisija prie Savivaldybės. Tačiau, anot K. Kryžiaus, su įmonėmis susitariama geranoriškai – jos sutinka konteinerį pasikeisti į didesnį.
Nuo konteinerio dydžio priklauso ir mokamos metinės rinkliavos dydis. Bendras kubo atliekų sutvarkymo įkainis, prie kurio dar sumuojamas jų išvežimo dažnis, yra 33 litai.

NORI SUTAUPYTI
Neretai įmonės įsigyti didesnius konteinerius raginamos ir be gyventojų skundų. Anot A. Noreikos, dar dažni atvejai, kai įmonės arba individualių namų gyventojai, sukaupę daugiau atliekų, sukrauna jas šalia konteinerio. Atvykę komunalininkai jų nerenka ir apie paliktas šiukšles informuoja TRATC’ą. Tokiu būdu įmonei arba žmogui siūloma pasikeisti konteinerį.
„Bet, žinoma, visi nori sutaupyti“, – pridūrė komunalines paslaugas teikiančios bendrovės vadovas ir patikino, kad įmonės retai kada savo noru mažesnį konteinerį keičiasi į didesnį.
To nedaro ir individualių namų bei sodų savininkai. Jie elgiasi atvirkščiai – didesnius 240 arba 750 litrų konteinerius keičia į mažesnius. Atliekas, kurios nebetelpa į turimą konteinerį, jiems patogiau išmesti vienkiemių gyventojams arba miestiečiams skirtuose konteineriuose.
Pats mažiausias, 80 litrų, konteineris suteikiamas tik socialiai remtiniems žmonėms. Tai traktuojama kaip lengvata. Standartinis pats mažiausias konteineris individualių namų savininkams yra 120 litrų.
Nuotr. „Santarvės“ skaitytojų ir iš redakcijos archyvo.: A. Noreikos teigimu, žmonėms norisi sutaupyti, dėl to atvejai, kai mažesni konteineriai savo noru keičiami į didesnės talpos, labai reti.


Sedos gatvės daugiabučių namų gyventojai užfiksavo, kaip „Tripleto“ darbuotojai įmonės atliekas krato į bendro naudojimo konteinerį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content