Daugiausiai mažeikiškių dirbo sostinėje

Pagal Mokesčių inspekcijos duomenimis, nemažai mažeikiškių dirba Vilniaus, Telšių ir Klaipėdos rajonuose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mokesčių inspekcijos duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybės biudžetas praėjusiais metais gavo 36,4 milijono litų gyventojų pajamų mokesčio. Iš jų kitos savivaldybės pervedė beveik 8,7 milijono litų.

Lemia gyvenamosios vietos deklaracija

Nuo 2004 metų nuolatinio Lietuvos gyventojo sumokėtas pajamų mokestis ir sumokėta mokestinė nepriemoka įskaitomi į tos savivaldybės, kurios teritorijoje jis turi nuolatinę gyvenamąją vietą, biudžetą. Kitaip tariant, pinigai atitenka tai savivaldybei, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą.
Jeigu žmogus nėra deklaravęs savo gyvenamosios vietos, gyventojų pajamų mokestis pervedamas į tą savivaldybę, kurios teritorijoje yra veiklos vykdymo vieta – į tą savivaldybę, kurioje jis dirba.
Fiksuoto dydžio pajamų mokestis už pajamas, gautas iš veiklos, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, įskaitomas į tos savivaldybės, kurios teritorijoje yra išduotas verslo liudijimas, biudžetą.

Darbo ieško kitur

Mokesčių inspekcijos svetainėje skelbiami duomenys byloja, kad mažeikiškiai darbo ieško ne tik mūsų rajone.
Praėjusiais metais daugiausiai jų buvo įsidarbinę Vilniaus mieste ir rajone – iš sostinės į Mažeikių rajono savivaldybės biudžetą pervesta apie 4,3 milijono litų gyventojų pajamų mokesčio.
Nemažai mažeikiškių dirba Telšių rajone, iš ten mūsų rajono savivaldybei atiteko šiek tiek per milijoną litų gyventojų pajamų mokesčio. Per pusę milijono litų gyventojų pajamų mokesčio savivaldybei pervesta iš Klaipėdos.
Gyventojų pajamų mokesčių apskaitos duomenys rodo, kad mažeikiškiai įsidarbinę Šiaulių, Plungės ir kitose savivaldybėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto