Daugiavaikėms motinoms pensija – šūsnis dokumentų

Nuo kitų metų sausio pirmosios motinos, pagimdžiusios, išauginusios ir gerai išauklėjusios septynis ir daugiau vaikų galės gauti valstybinę pensiją. Į Savivaldybės socialinės paramos skyrių ir „Sodrą“ kreipiasi nemažai moterų, pretenduojančių į šią pensiją. MOKA MINISTERIJA
Šiuo metu valstybinės pensijos yra mokamos motinoms, pagimdžiusioms, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms dešimt ir daugiau vaikų. Joms yra skiriama antrojo laipsnio valstybinė pensija, kurios dydis – 276 litai.
Pinigus motinoms perveda Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. „Sodros“ Mažeikių skyriaus apytiksliais duomenimis, valstybines pensijas gauna šiek tiek daugiau nei dvidešimt rajono daugiavaikių motinų.

SPRĘS KOMISIJA
Pokyčiai dėl valstybinių pensijų mokėjimo atsirado pasikeitus Valstybinių pensijų įstatymui. Pensijas septynis ir daugiau vaikų išauginusioms motinoms skirs valstybinių pensijų skyrimo komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, tačiau tik pagal rajonų savivaldybių ar „Sodros“ skyriaus teikimus.
A. Gagienė informavo, kad daugiavaikės motinos dėl valstybinės pensijos gavimo turi kreiptis į Savivaldybės socialinės paramos skyrių. Mamos, jau gaunančios senatvės pensiją, dokumentus turi pateikti „Sodros“ skyriui.

DARBO STAŽAS NEBŪTINAS
Pretenduoti į valstybinę pensiją gali daugiavaikės motinos, jei jos yra sulaukusios pensinio amžiaus arba yra pripažintos I ar II grupių neįgaliosiomis.
Į antrojo laipsnio valstybinę pensiją gali pretenduoti motinos, kurios, augindamos didelį būrį vaikų, neturėjo galimybės dirbti ir neturi būtino darbo stažo socialinei draudimo pensijai.

ŠŪSNIS DOKUMENTŲ
Socialinės paramos skyriaus vedėja A. Gagienė informavo, kad motinos, pretenduojančios į valstybinę pensiją, turi pateikti dokumentus apie darbo veiklą (kolūkiečio, darbo knygutes, socialinio draudimo pažymėjimus), autobiografiją, dvi fotografijas, medicininės ekspertizės pažymą (jei nustatytas invalidumas), pažymą apie motinai paskirtą ir mokamą pensiją, asmens tapatybės dokumento nuorašą, Migracijos išduotą pažymą apie gyvenamąją vietą, visų vaikų charakteristikas, jų gimimo ir mirusių vaikų gimimo bei mirties liudijimo nuorašus.
Socialinės paramos skyriaus vedėja A. Gagienė, „Sodros“ Mažeikių skyriaus vedėjos pavaduotoja Birutė Ignotienė „Santarvei“ sakė, kad nemažai daugiavaikių motinų teiraujasi dėl galimybės gauti valstybinę pensiją, tačiau dokumentus pateikė tik viena. Anot pašnekovių, surinkti nemažą šūsnį dokumentų kopijų, gali būti sudėtinga.
Ne viena daugiavaikė mama teiraujasi, kas turėtų parašyti jų vaikų charakteristikas. A. Gagienė informavo, kad tai gali padaryti mokymo įstaigos, darbdaviai, nevyriausybinės ar kitos organizacijos, turinčios spaudą.

One Reply to “Daugiavaikėms motinoms pensija – šūsnis dokumentų”

  1. rimgaudas parašė:

    kokio tipo turetu buti charakteristika is darbdavio?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto