Dautarų kaime – prieštankinė mina

Tai jau aštuntasis pranešimas šiais metais apie mūsų rajone rastus sprogmenis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienio rytą atliekant žemės kasimo darbus Dautarų kaime, Židikų seniūnijoje, aptiktas sprogmuo.

Sunaikino kariškiai

Pusę dešimtos ryto darbus teko sustabdyti: žemę kasę darbininkai aptiko daiktą, panašų į sprogmenį. Apie rastą pavojingą radinį buvo informuotas Bendrasis pagalbos centras.
Atvykę Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai nustatė, kad radinys – karo laikų prieštankinė mina. Kariškiai sprogmenį išsivežė ir sunaikino.

Rasta dinamito lazdelių ir šovinių

Tai jau aštuntasis pranešimas šiais metais apie mūsų rajone rastus sprogmenis. Kaskart į pagalbą gyventojams atvyksta kariškiai.
Didžiausiais radinys išminuotojų laukė gegužės 25-ąją Pakalupio kaime, Viekšnių seniūnijoje. Tai buvo dvidešimt penkios dinamito lazdelės ir 116 šovinių.
Tą pačią dieną kariškiai vyko ir į Židikų seniūnijos Bataičių kaimo laukus, kur buvo rasta minosvaidžio mina. Diena anksčiau Laisvės gatvės pabaigoje esančioje sodų bendrijoje buvo aptiktas artilerijos sviedinys.

Žmonės nenukentėjo

Pirmasis sprogmuo rajone aptiktas gegužės pirmąją Žiogaičiuose. Vėliau išminuotojams teko vykti į Tulnikius ir du kartus į Židikus.
Per praėjusius metus rajone atlikta dvylika sprogmenų nukenksminimo operacijų, žmonės, kaip ir šiais metais, nuo pavojingų radinių nenukentėjo.

One Reply to “Dautarų kaime – prieštankinė mina”

  1. apas parašė:

    Ar yra zemelapis,kur pazymeta surastu sprogmenu vieta?As apytikriai zinau, kur po karo ju buvo like,nes miske, grybaudamas, buvau uzmynes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto