Dažnos odos priežiūros klaidos, kurių būtina vengti

Tikrai ne kiekvienai iš mūsų pavyksta lengvai ir greitai pasiekti norimus rezultatus puoselėjant savo odą. Ir labai dažnai viso to priežastimi būna neteisinga odos priežiūra bei nuolatinės klaidos. Dėl šios priežasties sudarėme jums daugybės praktiškų patarimų sąrašą, įvardinant dažnas odos priežiūros klaidas ir nurodant, kaip jų būtų galima išvengti.

Prastas makiažo ir SPF valymas

Kiek kartų valote savo makiažą? Taip, greičiausiai atsakėte, kad tai darote vieną kartą. Tačiau iš tikrųjų labai praverstų dvigubas valymas. Klausiate, kas yra dvigubas valymas? Jei naudojate makiažą ir (arba) apsauginį kremą nuo saulės, po to veidą reikia valyti du kartus, kad visas makiažas būtų nuvalytas.
Apsauginiai kremai nuo saulės ir makiažas tikrai įsigeria į odą ir dažniausiai vienu valymu viską pašalinti būna per daug sudėtinga. Netinkamai pašalinus makiažą ir SPF, gali užsikimšti poros, atsirasti juodų taškelių ir dėmelių, be to, jūsų esencijos, serumai, procedūros ar drėkinamosios priemonės negalės tinkamai įsigerti. Taigi, kaip atlikti dvigubą valymą? Laimei, tai padaryti yra labai paprasta!

  • Pirmas žingsnis: nuplaukite veidą aliejiniu valikliu, balzamu arba miceliniu vandeniu, kuris tinkamai suskaidys SPF arba makiažą.
  • Antras žingsnis: po to naudokite valiklį be aliejaus, kad pašalintumėte visus likučius ar likučius, kurių galėjote nepastebėti pirmojo valymo metu.

Dvigubas valymas yra paprastas ir gali labai pakeisti jūsų veido spalvą! Į savo odos priežiūros rutiną įtraukusi tinkamą dvigubą valymą, akimirksniu pakeisite savo odos tekstūrą ir pojūtį.

Kasdien nenaudojamas apsauginis kremas nuo saulės

Ši odos priežiūros klaida, kurios reikia vengti, yra viena didžiausių! Daugybė žmonių išleidžia daugybę pinigų odos priežiūros produktams ir procedūroms nuo senėjimo, bet kasdien nenaudoja apsauginio kremo nuo saulės.

Saulė yra didžiausias odos priešas; ji pagreitina senėjimo procesą (vadinamąjį fotosenėjimą), prisidėdama prie smulkių linijų ir raukšlių, elastingumo praradimo, tamsių dėmių ir net odos vėžio. Todėl, kad apsaugotumėte odą nuo saulės ir išsaugotumėte ją sveiką bei skaisčią kuo ilgiau, būtina naudoti apsauginius kremus nuo saulės, nepriklausomai nuo savo amžiaus.
Visada tepkite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 50 filtru kaip paskutinį odos priežiūros procedūros žingsnį ir būtinai pakartotinai tepkite šį kremą po 2 valandų. Apsauginis kremas nuo saulės yra būtinas VISUS metus! Net žiemą ir debesuotomis dienomis. Be to, net jei būnate patalpose, dirbdamos prie lango, pro kurį saulė patenka ir pasiekia jūsų odą, taip pat turite naudoti SPF.

Spuogų spaudimas

Išspaudžiant spuogus ir inkštirus į odą gali patekti nešvarumų ir bakterijų, o tai gali dar labiau pabloginti situaciją. Jei kenčiate nuo spuogų, pirmiausia pabandykite juos sumažinti su spuogais kovojančiomis medžiagomis, pavyzdžiui, salicilo rūgštimi, azelaino rūgštimi, niacinamidu arba bakuchiolu. Naudokite kokybišką veidui skirtą kosmetiką, kurios galite įsigyti shop.kosmetikosdnr.lt/collections/veidui-skirta-kosmetika el. parduotuvėje. Atminkite, jei tikrai reikia išspausti tą spuogą:

  • Prieš tai būtinai tinkamai nusiplaukite rankas ir veidą.
  • Švelniai išspauskite spuogą pirštų pagalvėlėmis, o ne nagais, kad nepažeistumėte odos.
  • Atsargiai spauskite žemyn ir į vidų; jei reikia labai stipriai spausti, spuogas dar nepasiruošęs „iššokti“! Palikite jį ramybėje.

Prausimasis labai karštu arba šaltu vandeniu

Nors žiemą praustis po itin karštu dušu gali būti malonu, karštas vanduo gali atimti iš odos natūralius drėkinamuosius aliejus ir ją išsausinti. Tai pasakytina ir apie pernelyg šaltą vandenį. Visada prauskite odą drungnu vandeniu, kad išvengtumėte sausumo, o po to odą sudrėkinkite, kad papildytumėte jos drėgmę.

Pernelyg intensyvus šveitimas

Nors šveitimas yra puikus būdas pašalinti negyvų odos ląstelių sankaupas, kad oda taptų lygesnė ir šviesesnė, pernelyg intensyvus šveitimas gali labai pakenkti natūraliam odos drėgmės barjerui.
Pernelyg intensyvaus šveitimo šveitikliais ir rūgštiniais šveitikliais požymiai: sausa ir (arba) stangri oda, paraudimas, pleiskanojimas, jautrumas ir nelygi odos tekstūra.
Venkite šveičiamųjų šveitiklių su šiurkščiomis dalelėmis, pavyzdžiui, riešutų kevalais, kurie gali pažeisti odą; jei primygtinai norite naudoti šveitiklį, verčiau rinkitės šveičiamuosius rutuliukus. Visada įsiklausykite į savo odą ir reguliuokite šveitimo dažnumą pagal tai, kaip atrodo ir jaučiasi jūsų oda. Jei pastebite per dažno šveitimo požymių, sumažinkite šveitimo dažnumą arba apsvarstykite galimybę pakeisti šveitimo priemones švelnesnėmis.

Retas rankšluosčių keitimas

Dažnai naudojami rankšluosčiai ir šluostės susitepa ir juose gali būti bakterijų, kurios gali patekti ant odos ir sukelti dėmeles bei spuogus. Būtinai kas savaitę keiskite rankšluosčius, kad juose nesikauptų bakterijų, ir pasirūpinkite, kad po kiekvieno naudojimo jie būtų pakabinti, kad tinkamai išdžiūtų. Jei veidui valyti naudojate šluostę, po kiekvieno naudojimo turėtumėte ją pakeisti nauja.

Per daug arba per mažai priemonių

Svarbu suprasti, kiek kiekvienos odos priežiūros priemonės turėtumėte naudoti, kad gautumėte didžiausią naudą jos nešvaistydami ir be reikalo nedirgindami odos. Pavyzdžiui, stipriai veikiančių produktų, tokių kaip retinolis, reikia naudoti nedidelius kiekius, kad sumažėtų odos sudirginimo rizika. Žirnio dydžio retinolio kiekis yra pakankamai stiprus, kad galėtumėte juo „apdoroti“ visą veidą ir užtikrinti, kad jo neiššvaistysite.
Kitus produktus, pavyzdžiui, drėkinamuosius kremus ir apsauginius kremus nuo saulės, kad jie būtų veiksmingi, ant odos reikia tepti gausiau. Jei ant veido užtepsite nepakankamai kremo nuo saulės (maždaug arbatinį šaukštelį), nepanaudosite viso produkto SPF stiprumo, o tai gali sumažinti odos apsaugą nuo saulės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto