Deklaravimo rezultatai rodo – vėluojančiųjų yra ir šiemet

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Baigėsi pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimo terminas. Nors paraiškas dar galima teikti iki liepos dešimtosios, tačiau už vėlavimą taikomos sankcijos. 

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, per du mėnesius trukusį žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo laikotarpį gautos 2503 paraiškos, dar 68 žemės naudotojai paraiškas teikė elektroniniu būdu.
Skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė, apžvelgdama deklaravimą, pastebėjo, kad vėluojančiųjų pateikti paraiškas būna kasmet (praėjusiais metais jų buvo 65). Mažeikiškiai vis dar   nepaiso, kad vėluodami patiria nemažai nuostolių – jiems ne tik mažinama, bet ir nukeliama išmoka.
Pernai paraiškų iš viso buvo gauta 2 645.
„Šitą skaičių lyginant su šiemet gautomis paraiškomis, galima spėti, jog jų laiku nepateikusiųjų yra ir šiais metais“, – teigė V. Šimkienė.
Pastaraisiais metais deklaruojamas pasėlių ir žemės  ūkio naudmenų plotas rajone yra per 64 tūkstančius hektarų. Jis kinta labai nedaug, tačiau didėjimo linkme: nauji plotai įsisavinami iškertant krūmynus, sutvarkant brūzgynus, kitas apleistas žemes.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto