Dėkui už laiškus ir pastebėjimus

Šisbeitauskas

Nežinau, ar čia suprastėję orai žmones veikia, kad pastaruoju metu pradėjau gauti daugiau mažeikiškių laiškelių: rašo jie ir popieriuje, atsiunčia vieną kitą laišką ir elektroniniu paštu. Iš tiesų, nesvarbu, kokia forma laiškas atkeliauja, bet kiekvieną kartą jį gavęs apsidžiaugiu. Įvairių žinučių, įvairios informacijos gaunu: vieni kažkuo pasidžiaugia, kiti parašo apie kokį pastebėtą trūkumą ar negerumą, – viso to laukiu ir už viską noriu jums padėkoti.
Viena mažeikiškė sakė dažnai nueinanti į didįjį turgų: ji pastebėjo, kad kainos ten nė kiek nėra žemesnės kaip kai kuriuose prekybos centruose, bet turgus yra turgus, nes gali prekę gerai apžiūrėti, maisto produktai būna šviežesni, nors pasitaiko visko. Bet svarbiausia, prisipažįsta moteris, kad turguje gali su žmonėmis pabendrauti, čia įmanoma lygtis.
„Gyvenu viena, tad namuose užsisėdėjus pasidaro nuobodu, kiek galima klausytis radijo ar žiūrėti televizorių? Kaimynai dirba, nelabai turiu su kuo pasikalbėti, tad trečiadienių ir šeštadienių labai laukiu. Prabūnu turguje vos ne visą pusdienį, nesvarbu, ar perku ką, ar ne, bet bendravimo su žmonėmis džiaugsmas išlieka visai dienai“, – rašo mažeikiškė Jadvyga.
Moteris sako pastebėjusi, kad esant prastam orui, lietui, ne prie visų prekystalių lauke galima prieiti, nes priešais juos telkšo balos: kai kur guminių batų reikia. Dar mažeikiškė stebisi šiukšlynu turgaus patvoryje, nuo „Senukų“ prekybos centro pusės: jis čia atsiradęs jau senokai ir niekas neskuba jo tvarkyti, priešingai, šiukšlių čia kaupiasi vis daugiau.
Kita man parašiusi mažeikiškė Justina džiaugiasi į autobusų stotį atėjusiu tikru šeimininku: visur atsirado nauji autobusų grafikai, užmiestyje stotelėse daug kur pastatyti suoliukai, o tai labai patogu senyvo amžiaus žmonėms.
Moteris patenkinta ir dar viena naujove: į mikrorajoną užsukančiu į Geidžius važiuojančiu maršrutiniu autobusu. Dabar nebereikia iš kito mikrorajono galo pėdinti į Sedos gatvėje esančią stotelę.
„Juk šitą klausimą galėjo ir anksčiau išspręsti, kam reikėjo tiek ilgai laukti?“ – retoriškai klausia ponia Justina.
Moteris džiaugiasi mikrorajone prie namų gyventojų puoselėjamais gėlynais, dekoratyviniais augalais, akmenimis. Bet apgailestauja, kad yra ir tokių, kurie savo darželių neprižiūri, nenusiravi ir augina po langais kiaulpienes.
„Taip šaukštas deguto visą medaus statinę pagadina. Vieni puošiasi, o kiti gyvena apsileidę. Negi čia reikia įdėti tiek daug darbo?“ – piktinasi skaitytoja.
Moteris atkreipia dėmesį ir į pasigėrėjimo nekeliančias daugiabučių namų lauko duris: jos kai kur netvarkingos, skirtingų spalvų: žalios, rausvos, geltonos ir pilkos.
„Negi taip brangu būtų visas nudažyti vienodai? Juk dažams tereikia tik keleto litų“, – replikuoja mažeikiškė.
Skaitytojas Antanas pastebėjo, kad į bendrovę „ORLEN Lietuva“ darbuotojus vežiojantys kai kurie autobusai labai teršia orą – esą pajudėdami iš vietos jie palieka juodų dūmų kamuolius. Vyriškiui atrodo keista, kad neseniai įsigyti autobusai yra techniškai netvarkingi, eksploatacijon tokių nebereikėtų leisti.
Dar vienas man parašęs mažeikiškis apgailestauja dėl praretėjusių miesto maršrutinių mikroautobusų reisų. Jis sako nenorįs tikėti, jog visi reisai buvo tiek nuostolingi, kad vos ne pusę jų reikėtų panaikinti. Be to, apie reisų sumažinimą niekur nebuvo skelbta, tad nuėjęs į stotelę pagal įprastą grafiką, nustebo, kad tas reisas panaikintas. Teko sugaišti nemažai laiko, kol sulaukė kito.
„Ne visi esame tokie turtingi, kad galėtume važinėtis taksi. Šių vairuotojai iš žmonių kartais nuplėšia tokius pinigus, kad su maršrutiniu autobusiuku tą patį atstumą nuvažiuotum keturis kartus“, – pastebi skaitytojas.
Dėkoju visiems man parašiusiems mažeikiškiams: maloniai nuteikia jūsų pilietiškumas ir rūpestis mūsų miesto grožiu ir tvarka. Ir ateityje, astebėję ką nors neįprasto, negero ar gero, nepatingėkit ir pasidalinkit mintimis su manimi.
O šiandien visi skubėkite į Mažeikių J. Kumpikevičiaus aerodromą Šerkšnėnuose: čia vykstančioje aviacijos šventėje turėtume išvysti puikių reginių, o gal net ir patirti malonių jausmų ir akimirkų. Tad iki susitikimo prie pakilimo tako!
[email protected]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*