Didžiausią riziką darbuotojai patiria transporto ir statybos sektoriuose

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinė darbo inspekcija paskelbė, kad praėjusiais metais sumažėjo mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe.
Inspekcijos specialistai ištyrė ir Mažeikių rajone, Kruciuose, įvykusio nelaimingo atsitikimo, kuris baigėsi darbuotojo mirtimi, aplinkybes.

Nelaimingas atsitikimas darbe įvyko praėjusių metų vasario 13 d. Kruciuose esančioje bendrovės „Bio wood“ teritorijoje, kur darbininkai vykdė medienos pjuvenų talpos su dviem sraigtais montavimą. Minėta talpa yra skirta medienos pjuvenoms paduoti į džiovinimo būgną.
Kaip nustatė Darbo inspekcijos specialistai, du darbininkai, tarp kurių buvo ir telšiškės bendrovės „Kietasis biokuras“ 59-erių metų suvirintojas šaltkalvis S. S., kopėčiomis, įleistomis į talpą, į ją įlipo ir keliose vietose prie sraigto sienelių privirino jo apsaugą.
„Vienas iš darbininkų išlipo iš talpos, o S. S. pasiliko, nes dar turėjo privirinti sraigto apsaugą. Nors kompiuteris, kuriuo valdomas sraigtas, nerodė, kad įrengimai būtų įjungti, sraigtas pasisuko. S. S. pradėjo šaukti. Atbėgę darbininkai pamatė, kad S. S. guli ant sraigto, dešinė ranka į jį“, – apie nelaimės aplinkybes informavo Darbo inspekcija.
Darbininkas buvo blaivus. Jis mirė nuo patirtų sužalojimų. Nelaimingo atsitikimo darbe priežastis – pažeistas LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto