Didžioji dalis gyventojų pajamų mokesčio permokos jau grąžinta

Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, gyventojams, pateikusiems teisingai užpildytas deklaracijas, pinigai grąžinami iki einamųjų metų liepos 31 dienos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybėje gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas iš viso pateikė netoli šešiolikos tūkstančių gyventojų, iš kurių beveik  trylika tūkstančių nori susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį.


Pinigai jau grąžinami

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Administravimo ir personalo skyriaus atstovė spaudai Simona Dabkutė „Santarvę“ informavo, kad pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, gyventojams, pateikusiems teisingai užpildytas deklaracijas, pinigai grąžinami iki einamųjų metų liepos 31 dienos.
Šiais metais tokių yra beveik 11,5 tūkstančio rajono gyventojų, jiems už 2012 metus bus grąžinta 4 milijonai ir 78 tūkstančiai litų. 9,6 tūkstančio jau sulaukė permokų – jiems grąžinta apie 3,5 milijono litų.
Už 2011 metus 12,8 tūkstančio gyventojų grąžinta 4,3 milijono litų.


Gresia baudos 

Turtą ir pajamas šiais metais privalo deklaruoti politikai, tarnautojai, valstybės įstaigų ir įmonių vadovai, individualią veiklą vykdantys, gaunantys pajamas iš užsienio gyventojai bei kiti asmenys, išvardyti Gyventojų turto deklaravimo įstatyme. 
S. Dabkutės duomenimis, iš visų privalėjusių Mažeikių rajono savivaldybėje pateikti gyventojo pajamų mokesčio deklaracijas, 359 gyventojai to nepadarė. Privalėjusiems, tačiau laiku nepateikusiems metinių pajamų mokesčio deklaracijų, gresia administracinė atsakomybė, už kurią numatyta bauda siekia nuo dviejų šimtų iki penkių šimtų litų.
Tokia pati veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda, bauda siekia nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.


Duomenys dar neapdoroti

Nuo praėjusių metų gyventojai gali paremti ne tik visuomenines organizacijas, fondus ir kt. paramos gavėjus, skirdami jiems iki 2 proc. pajamų mokesčio dalies, bet ir iki 1 proc. skirti politinėms partijoms. Spaudos atstovė pažymėjo, kad pajamas deklaruoti privalėjusiam gyventojui laiku to nepadarius (iki 2013 m. gegužės 2 d.), jo prašymas skirti paramą nenagrinėjamas. 
Šiuo metu vyksta gyventojų prašymų dėl paramos skyrimo apdorojimas. Šios dienos duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybėje tokius prašymus yra pateikę 7546 gyventojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto