Diferencijuota medikų savaitės darbo laiko ir atostogų trukmė

Skaičiuojama, kad darbo savaitė sutrumpės, o atostogos pailgės 28 proc. sveikatos priežiūros specialistų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sveikatos priežiūros specialistams, darbe patiriantiems didesnę protinę, emocinę įtampą, sutrumpinamos darbo savaitės valandos ir pailginamos atostogos. Tai numatyta trečiadienį Vyriausybės priimtuose nutarimų, reglamentuojančių kai kurių darbuotojų darbo laiko ir atostogų trukmę, pakeitimuose.

Pokyčiai – daugiau nei ketvirtadaliui medikų

37 valandų darbo savaitė vietoj buvusių 38 valandų nustatyta skubią, neatidėliotiną pagalbą teikiantiems medikams, chirurgines operacijas atliekantiems ar jose dalyvaujantiems specialistams. Valanda trumpiau per savaitę taip pat dirbs sveikatos priežiūros specialistai, gydantys ir prižiūrintys pacientus priverstinio hospitalizavimo ar laisvės atėmimo vietų gydymo įstaigose.
Skubią, neatidėliotiną pagalbą teikiantys medicinos darbuotojai pagal naująjį teisės aktą vietoj 36 kalendorinių dienų dabar turės 37 dienų atostogas. Chirurgines operacijas atliekantys ar jose dalyvaujantys medikai bei sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys priverstinio hospitalizavimo ar įkalinimo vietų ligoninėse, turės 38 kalendorinių dienų atostogas.
Skaičiuojama, kad darbo savaitė sutrumpės, o atostogos pailgės 28 proc. sveikatos priežiūros specialistų.

Įgyvendina teismo sprendimą

Šiais pakeitimais įgyvendinta Konstitucinio Teismo 2013 m. gegužės 9 d. nutarimo nuostata, kurioje nurodyta medicinos darbuotojų savaitinio darbo laiko bei atostogų trukmės diferencijavimo būtinybė.
Priklausomai nuo sveikatos priežiūros darbuotojų darbe patiriamos skirtingos nervinės, emocinės ir protinės įtampos, ligų specifikos, paciento būklės, naudojamų gydymo būdų ir metodų naujuose Vyriausybės nutarimuose nustatyta sutrumpinta darbo savaitė ir pailgintos atostogos.
„Mano pozicija aiški –  Konstitucinio Teismo nutarimų laikytis yra privalu, jie turi būti įgyvendinti, –  sako sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. –  Darbo grupė operatyviai rado optimalų sprendimą, kuris ne tik įgyvendina Konstitucinio teismo sprendimą, bet ir gerina nemažos dalies medikų darbo sąlygas.“

2 Atsakymai į “Diferencijuota medikų savaitės darbo laiko ir atostogų trukmė”

  1. Užjaučianti parašė:

    Perskaičius Jono komentarą, apima siaubas. Stiprybės.

  2. JONAS parašė:

    Aš irgi pritariu, kad medikų darbo laikas trumpėtų ne tris, o kokia dešimt valandų per savaitę. Medikai pervargę, dažnai į darbą eina net sirkdami, pasiimti atostogas savaitei, kitai kaip ir daugelys Lietuvos gyventojų nenori, nes labai nukenčia materialiai. Be to turi savo klientų, operacijų ir t.t.
    Ypač jų nervams kenkia rotacijos. tolimas kelias į darbą, to pasekoje pagieža visiems aplink. 2013-07-25 rytą, gavęs iš šeimos gydytojo ekstra siuntimą, išlėkiau konsultacijos ir gydymo paskirimo į ligoninės priėmimąjį pas tuo metu budėjusį traumatinio skyriaus vadovą Artūrą Šarkevičių (ligoninės traumatinis atlieka poliklinikos funkcijas). Pralaukęs 2,5 val eilėje patenku pas gydytoją. Matyt per daug apsidžiaugiau ir matyt jis tai pastebėjo. Pasakiau, kad virš 15 metų sergu diabetu ir jau kelias dienas labai skauda koją nuo užpakalio iki pat kojų pėdų, ypač šlaunų ir kelių sanarių vietos, plėšia kelių sanarius, gyslas, jaučiasi tarsi kažkokie pūlyniai ar skysčiai viduj audiniuose, negaliu ištiesti kojų per kelius dėl milžiniško skausmo. Pradėjo murmėti po nosies apie kažkokią šeimyninę rangą, ar dar daug koridoriuje šeimos narių laukia, kažką paniurnėjo ir pasakė apie kažkokį šeimos gydytojo įrašą, ką konkrečiai nesupratau, nes tai lotiniškai ir pasakė išvadą, kuri mane apstulbino:
    -Aš jūsų negydysiu. Aš paklausiau tai labai sunki liga ar kas, gydytojas atšovė – aš jūsų negydysiu, eikit lauk. Paklausus kas gydis, atsakė tai mokamas gydymas. Aš pasakiau, kad privačiai dirbantis traumatologas atostogauja. Gydytojas atsakė: Lygoninėje dar du yra. O jei pinigų neturit, užsiraįykit į eilę konsultacijai po kelių savaičių. Užsirašiau po 3 su pusės savaitės (tokia eilė), tai guliu, nes remt kojos negaliu, dar kosulys prisidėjo vaikštant po daktarus ir kosyti tragiška, nes duria į koją kosint. Guliu ir galvoju, kad nėra nieko blogiau už pervargusį gydytoją. Būtų mano valia, aš jiems neleisčiau dirbti daugiau nei 8 val per parą. O dabar dirba per parą kaip gaisrininkai po 25 val ir nevaldo savo emocijų, priima nemotyvuotus sprendimus. Nebūęiau taip supykęs jei būtų nors į koją jis dirstelėjęs, būčiau nusprendęs, kad ir taip pagysiu, bet dabar likau nežynioje kas bus toliau. Šeimos gydytojas irgi sumišęs pradėjo kažką apie kitą kastą ir užbaigė, nežinau, lauksime konsultacijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto