Diplominių darbų „rašytojai“ nuslėpė per 50 tūkst. litų pajamų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija nustatė du Mažeikių rajono gyventojus, kurie už atlygį rašydavo kursinius, diplominius darbus bei teikė kitas konsultavimo ir švietimo paslaugas, neįregistravę tokios veiklos. Per keletą metų iš nelegalios veiklos šie „verslininkai“ gavo per 50 tūkstančių litų pajamų, kurių nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių.

Apgavo valstybę

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad Mažeikių rajono gyventojas M. B. teikė konsultavimo ir švietimo paslaugas, rašė kursinius ir diplominius darbus neįregistravęs šios veiklos, tačiau už tai gaudamas piniginį atlygį. Telšių AVMI, atlikusi trečiųjų šalių pateiktos informacijos ir duomenų apie asmens gautą atlygį analizę, nustatė, jog šia veikla M. B. vertėsi jau nuo 2010 metų ir nedeklaravo daugiau kaip 25 tūkstančių litų pajamų, o į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 3 tūkst. litų.
Kitas Mažeikių rajono gyventojas A. M. panašia veikla užsiėmė nuo 2012 metų.
Jis nedeklaravo beveik 28 tūkstančių litų pajamų ir į valstybės biudžetą nesumokėjo taip pat apie 3 tūkstančių litų.

Atsakomybės neišvengė

Telšių AVMI nurodymu abu gyventojai privalėjo atgaline data įregistruoti savo veiklą, deklaruoti pajamas, sumokėti į biudžetą gyventojų pajamų mokesčius ir delspinigius.
Be to, už neregistruotos veiklos vykdymą abiem asmenims buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Pastaruoju metu mokesčių administratorius panašaus pobūdžio neregistruotą veiklą Mažeikių rajone  nustato jau ne pirmą kartą. Todėl Telšių AVMI viršininkė Sigita Žudienė atkreipia gyventojų dėmesį, kad bet kokia veikla, kuria siekiama gauti piniginės naudos, turi būti įteisinta, o valstybei mokami mokesčiai.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.

14 Atsakymų į “Diplominių darbų „rašytojai“ nuslėpė per 50 tūkst. litų pajamų”

 1. Gerbiama Nijole, parašė:

  perskaiciau Jusu ruscias mintis, Jus siek tiek teisi, taciau nepamastet, kad bet kokiai ekonominei veiklai musu salyje yra reikalingi leidimai – patentai (verslo liudijimai). Kaip jau buvo mineta, svietimo paslaugos ir konsultavimas yra priskiriami ekonominems veiklos rusims, kurios nera uzdraustos. Jeigu zmogus turi tam tikra issilavinima ir verslo liudijima bei saziningai moka mokescius, nei Jus, nei as, nei salies teisines institucijos neuzdraus jam verstis tokia veikla. Be to, si veikla nera stambaus masto, cia ne kontrabanda ar kt. nusikalstamos veikos. „Santarveje“ minima, kad asmenys neturejo tam leidimo (verslo liudijimo), todel ir buvo nubausti, taciau neteko girdeti ar skaityti, kad asmenys, teisetai besiverciantys tokia veikla butu baudziami viesaisiais darbais ir laisves apribojimu?! Jei galit, pateikit pavyzdziu, aciu.

 2. Komentatoriui-Nijole parašė:

  202 straipsnis. Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla

  1. Tas, kas versliškai ar stambiu mastu ėmėsi ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neturėdamas licencijos (leidimo) veiklai, kuriai ji (jis) reikalinga, ar kitokiu neteisėtu būdu,

  baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  2. Tas, kas vertėsi uždrausta ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla,

  baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

 3. pastaba parašė:

  Mokesčių inspekcija tegul pasidairo po internetą. Tik spėjo dešimtokams paskelbti kalbėjimo temas, jau pilnas internetas pasiūlos. Netrukus paskelbs abiturientams, vėl bus tas pats.
  Paskui ateina mokiniai kalbėti ir kaip papūgos kartoja svetimus žodžius.

 4. Komentatoriams parašė:

  Generalinė prokuratūra rašto darbų rašymą, konsultavimą priskiria ekonominės veiklos rūšims, kurios Lietuvoje nėra uždraustos. Asmenys, pagal užsakymą parašę ir pardavę rašto darbus, atsakomybę už jo panaudojimą perkelia studentui. Studentas, ne savo rašytą darbą įsigijęs bei jį pateikęs aukštajai mokyklai įvertinimui, pažeidžia Mokslo ir studijų įstatymą, tos aukštosios mokyklos statutą, studijų nuostatus ir akademinės etikos kodekso normas. Už tai numatyta drausminė, tačiau ne baudžiamoji ar administracinė, atsakomybė.

 5. to Juonis parašė:

  Tas tavo be galo puikus zmogus apgaudineja pats save! Linkiu jam kada nors susidurti su tokiu, dipoma nusipirkusiu, specialistu!

 6. monika parašė:

  Prie praeito mano komentaro- 2 minusai. Mane irgi prajuokinot- tie du tipeliai tikrai su nupirktais diplomais!

 7. Juonis parašė:

  O kodėl tas anonimiškumas?Jeigu vaikiai turi galvas,tegul prisiduria prie mizernos algos.Vieną iš jų pažįstu-tai be galo nuoširdus, puikus žmogus.Jo menkas atlyginimas ir pareigos jo juokingos,o kur jam Mažeikiuose rasti darbą pagal savo sugebėjimus> Keturių asmenų šeimą išlaikyti nėra lengva

 8. įdomiai parašė:

  įdomiai įdomiai, o kaip nubausti tie, kurie pirko:)

 9. poreikis parašė:

  rinkoje visada yra patenkinamas.Lietuvoje pradedant pardaveju reikalaujama aukstojo issilavinimo,stai ir turi ji kas nori:) Europoje tokio issidirbinejimo nera ir ten nesiekiama diplomo,o siekiama ziniu ir tada,kai ju reikia.Lietuvoje diplomas svarbiausias:)))

 10. prajuokinai as parašė:

  rašo ne diplomus, o diplominius darbus. Jei rašytų diplomus ir jie būtų tinkami, ohoho, kiek kainuotų. Tada net tų diplominių darbų žmogui rašyti nereikėtų.

 11. Runkelis parašė:

  Monika tu naivi – šitie „specialistai“ jau senai trina kėdes. Jiems žinių nereikia, jiems diplomas reikalingas. Ir tu dažnai su jais susidursi užėjusi į valdiškas kontoras.

 12. as parašė:

  Taip, tai didziule problema- atset diplomu rasymas. Nesuprantu- jeigu mokaisi, domiesi savo specialybe- tai pats ir diplomini darba rasyk. Idomu, ar aukstosios mokyklos zino, kiek ju absolventu tuos diplominius darbus nusiperka? Ar kas nors tai tikrina?

 13. Monika parašė:

  Pan nusisvilpti ant tu pinigu, bet AR KAS NORS NORETUMETE PRIIMTI I DARBA TOKI SUDINA SPECIALISTA, NUSIPIRKUSI DIPLOMA?

 14. Kaip? parašė:

  O kaip suskaičiavo, kad būūūūtent tokia suma?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto