Direktoriaus pareigos – nepopuliarios?

Nors mūsų savivaldybės švietimo įstaigų vadovų amžiaus vidurkis po truputį mažėja, praėjusių metų rugsėjo 1-ąją jis siekė 60,2 metų. Nuotr. iš redakcijos ir Savivaldybės administracijos archyvo

Praėjusią savaitę neįvyko skelbti konkursai į laisvas mūsų rajono švietimo įstaigų direktorių pareigas.
Šiuo metu mūsų rajone laikinus vadovus turi penkios ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigos. Tikėtina, kad jų skaičius dar augs – rugsėjį paskelbta atranka į 11 rajono švietimo įstaigų vadovų postus.
Savivaldybės švietimo vadovų nuomone, kandidatų trūkumą lemia dvi priežastys: tai, kad vadovų atlyginimas neatitinka jiems tenkančio atsakomybės krūvio, ir vis dar sudėtingas asmeninių bei vadovavimo gebėjimų patikrinimas Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija buvo paskelbusi konkursus į laisvas švietimo įstaigų direktorių pareigas, kurie turėjo įvykti birželio 18 ir 19 dienomis. Norintieji galėjo dalyvauti atrankoje į Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“, Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“, Tirkšlių lopšelio-darželio „Giliukas“ ir Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro vadovų postus.
Konkursai neįvyko, nes nebuvo nė vieno pretendento.
Po dviejų su trupučiu mėnesių – rugsėjį – vyks vadovų atranka dar į 11 švietimo įstaigų: Kazimiero Jagmino pradinę ir Pavasario pagrindinę mokyklas, Viekšnių ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijas, Sporto ir Choreografijos mokyklas, lopšelius-darželius „Bitutė“, „Saulutė“, „Berželis“, mokyklą-darželį „Kregždutė“ ir Sedos darželį.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus įsitikinęs: būsimuosius direktorius nuo atsakingų pareigų atgraso neatitikimas tarp gaunamo darbo užmokesčio ir didžiulės atsakomybės, o taip pat būtinybė įrodyti, kad jų asmeniniai ir vadybos gebėjimai leidžia vadovauti švietimo įstaigai.
Plačiau skaitykite trečiadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Direktoriaus pareigos – nepopuliarios?”

 1. mmm parašė:

  nesakykit. Eilė pensininkų laikosi už to direktoriaus vietos ragais, nagais ir dantimis.

 2. BAISU parašė:

  TOKIO PAPLUDYMIO LIETUVOJE NESU MATES,TAI BORDAKAS

 3. Tokia tiesa parašė:

  Visi puikiai supranta, kad vietos laisvos todėl, kad visi bijo ar neturi tiek kompetencijų, kad galėtų išsilaikyti testus. Puikiai prisimenam laikus, kai tokios geros vietos nebūdavo tuščios. Tuoj atsirasdavo giminių, draugų, bendrapartiečių tinkančių užimti vadovaujančias pareigybes. Ir tikrai ne didelės atsakomybės bijoma. Juk daugybę metų niekas jokios atsakomybės nebijojo. Gaila, kad jaunimas negrįžta į Mažeikius.

 4. o kur kregždės su p??? parašė:

  o tai kur VISI PROTINGI konservatoriai, tvarkiečiai, liberalai ir pavasariai, ką nė vienas nesugebat Vilniaus išsilaikyti, mokat vieną užsienio kalbą arba išvis jos nemokat, ar bent vienas komentorius sugebėtų bent iš mekenti gyvai kokius žodžius, bebrai jus bebrai, kur tos zviozdos kregždės ir paksistai, nė vieno nėra tinkamo, vat ir jums bebrai…. o taip rėkiat kad visur tik socdemai sulindę, KO NELENDAT DABAR KAI VISUR LAISVA????

 5. taip,tai vykdomosios valdžios pareigos parašė:

  jos -l.sunkios.Linkiu sėkmės esamai.Ją lygins su buvusiu…Beje ir dauguma -ne socialdemokratų (aš ne socialdemokratas). Jau girdisi pokyčių matmenys. Tiesa jos skausmingos,bet neišvengiamos,nes negali savivaldos biudžetas ,,patempti“daug nuostolingų veiklų.

 6. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Ką, pritrūko lddp-istų? Visi komuniagos geležinkelio atstatymo darbuose?

 7. SANTARVEI parašė:

  Kokią apklausą organizavote? :))))) Klausimas: Ar Mažeikiams reikalingas tikras paplūdimys? Pasirinkimui atsakymai : TAIP, TAIP, NEŽINAU… :))))))) Kur dingo atsakymas NE???

 8. taigi parašė:

  vilniuj reiks įrodinėti,jog nesi kupranugaris.Geriau tegu seimūnai,savivaldybės ir panašūs dariniai savo gretose tokią „tvarką“ įveda.O tai sulenda visokia bebrai prie lovio,pinigus ima,į akis bezda ir iš visko šaiposi.Jaunimas protingas ir eiti į tokias suš.ktas pareigas nenori.Tegu tik džiaugiasi,kad seniai dar iš inercijos dirba.Kai neliks jų,tada jau tikrai galėsite uždaryti visas švietimo įstaigas.Amen.

 9. daugiau nesugebam parašė:

  Nevarkit. Uždaryti visas!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto