Direktorių krizė – jau praeityje?

Viekšnių lopšelis-darželis „Liepaitė“, viena iš ilgiausiai be nuolatinio direktoriaus dirbusių ugdymo įstaigų, pagaliau turės ilgalaikį vadovą. Nuotr. iš lopšelio-darželio archyvo

Daugiau nei trejus metus visoje šalyje buvo kalbama ir diskutuojama apie problemą, susidariusią dėl švietimo įstaigų vadovų stygiaus. Ji buvo aktuali ir mūsų rajonui.

Problemos prasidėjo tuomet, kai švietimo įstaigų vadovais norintys tapti žmonės sunkiai įveikdavo Nacionalinės švietimo agentūros organizuotą pretendentų kompetencijų vertinimą. Negavę tinkamo įvertinimo jie negalėjo dalyvauti konkursuose.
Šiek tiek supaprastinus vertinimo sąlygas bei reikalavimus, ledai pajudėjo. Mūsų savivaldybėje įvyko nemažai konkursų švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti. Daugiau nei dešimtyje jų dirbti pradėjo nuolatiniai vadovai.
Švietimo vadybos specialistai neatmeta galimybės, kad kitais metais gali vėl pasijusti mokyklų vadovų stygius – vykstant jų rotacijai, pasibaigus penkerių metų kadencijai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Direktorių krizė – jau praeityje?”

  1. rajono švietimo stonkus parašė:

    siūlo,kad mokyklų direktoriai būtų bent 10 m kadencijai…Gal prasilenkia su realybe? Ar ne jo vadovavimo laiku 3vid.,Sodų m-klos direktorė aplaidžiai vykdė pareigas?Kas atsakingas už mokyklos direktorių kontrolę?

  2. Jadzė parašė:

    Kas per nesąmonės mūsų valstybėje.Prikurta visokių šaraškino kontorų kuriose dirba visokie atėję nuo gatvės,priskiria nesąmoningų vertinimų ir įstaigos metų metai be vadovų.O gatvinės ministrės absoliučiai be kompetencijų gali vadovauti ministerijoms ir valstybei .O šeimas ar ne tas pats.Marazmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video