Direktorių krizė – vis dar neįveikiama

Po dvejų metų pertraukos Sodų pagrindinė mokykla vėl turės vadovą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmąjį šių metų mėnesį trijose švietimo įstaigose turi pradėti dirbti nauji vadovai. Dvi iš jų jau apie porą metų veikė be vadovo. Vis tik naujų vadovų paskyrimas įsisenėjusios problemos neišsprendžia: prognozuojama, kad dar šiemet gali trūkti net 19 švietimo įstaigų vadovų.
Tikimasi, kad šią situacija bent šiek tiek sušvelnins Švietimo skyriaus rengiamas mokyklų tinklų optimizavimo planas.

Pastaraisiais metais skelbiami konkursai Mažeikių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti dažniausiai neįvyksta dėl pretendentų stokos. Vis dėlto Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pasidžiaugė, kad pagaliau bent kažkiek pajudėjo ugdymo įstaigų vadovų konkursai ir yra nugalėtojų.
Besibaigiant praėjusiems metams, išrinkti būsimieji lopšelio-darželio „Eglutė“ ir Sodų vidurinės mokyklos direktoriai. Be šių, pernai buvo dar trys sėkmingi konkursai. Po jų nauji vadovai buvo paskirti į Gabijos gimnaziją, Moksleivių namus ir „Buratino“ lopšelį-darželį.
Švietimo skyriaus duomenimis, dėl direktorių rotacijos 2019 metais mūsų rajone bus skelbiama dar 12 konkursų švietimo įstaigų vadovų vietoms užimti, 2020-aisiais – 9. Apie tai, kad ugdymo įstaigų vadovų trūkumas tik didės, liudija ir švietimo įstaigų vadovų amžiaus vidurkis – 60,2 metų.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

11 Atsakymų į “Direktorių krizė – vis dar neįveikiama”

 1. Eh parašė:

  Kiek galima porinti kai pasensit, kai pasensit…ne kiekvienam lemta pasent, savo senatvę pasilaikykit sau

 2. Bugis parašė:

  Na ir baisi arba baisus komentatorius „to jazminui“, kiek pas jį nepasitenkinimo, nepakantumo ir netolerantiškumo. Nejaugi visi tokie :baisuokliai’ būsim kai pasensim ?
  O dėl patalpų nuomos pensininkų klubui , buvo užduotas visiškai normalus klausimas/

 3. to jazminui parašė:

  o ko tau parūpo tas pensininkų universitetas? Ar taikai į rektorius? Nepergyvenk! Jis veikia legaliai. Net nepastebėsi, kaip tie jaunystės metai greit prabėgs ,tik ne visiems dievulis duoda šviesų protelį ,kad dar pensijoj būdamas ten įstotų .o pagal dabartinį tavo mąstymą ko gero nebūsi tinkamas…

 4. Yra, buvo ir bus!!! parašė:

  neskleiskite EREZIJŲ yra ir bus tų direktorių…. skleidžiate erezijas…. kodėl visur kur reikėjo jų atsirado, Senamiesčio mokykla, Gabijos gimnazija, dabar net Sodų mokykla…. o protingas PLIUS JAUNAS vadovas niekada neis į uždaromą įstaigą… tad patarčiau žurnalistams mokėti formuoti antraštes ir neklaidinti žmonių!!! beja, manau nėra normalu, kad yra labai daug pensijinio ir stipriai pensijinį amžių viršijantis amžių direktoriai ir pavaduotojai, gerbiu jų patirtį, bet jaunimas ir kiti turi ką pasiūlyti!!!

 5. Skelbimas parašė:

  Skelbimas studentų bendrabutyje:
  „Šiandien bus keičiama patalynė. Pirmas aukštas keičiasi su antru, trečias aukštas – su ketvirtu. Komendantas.“

 6. dėl to parašė:

  ir dirba savivaldybės palaikomi orą gadinantys seniai ;)

 7. Jazminas parašė:

  O pensininkų universitetas sodų mokykloje bent legaliai veikia? Kažkaip nemanau.

 8. Cha parašė:

  Kryžius galėtų eiti mokyklai direktoriaut po kadencijos

 9. Juzė parašė:

  Džiaugtis švietimo skyriaus vadovas galės tada kai mokyklai nebevadovaus buvusi nuteista už mokyklos turto grobstymą ir dokumentų klastojimą direktorė.

 10. Emigrantas parašė:

  Jokių problemų nebus. Į mokyklas direktoriauti ateis jauni, kitokio mąstymo žmonės, o tada ir pasijaus proveržis ir realūs pokyčiai. Ir ne tik švietime.

 11. Komentatorius parašė:

  Mieste pradėjo trūkti socialdemokratų, bebrų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto