Diskusijoje – apie galimybes jaunimui susirasti darbo

Nuotrauka iš Savivaldybės tinklalapio

Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba inicijavo nuotolinę diskusiją „Ar sunku jaunimui susirasti darbą Mažeikiuose?“
Klausimais apie jaunų – 16–29 metų žmonių praktikos, savanorystės, savo verslo idėjų įgyvendinimo galimybes, darbo paieškas pasisakė savivaldos, Užimtumo tarnybos, verslo bendruomenių atstovai ir jaunimas.

Užimtumo tarnybos Mažeikių skyriaus vedėja Rita Jurkūnienė pastebėjo, kad koronaviruso pandemijos metu skyriuje padaugėjo registruotų darbo ieškančių asmenų, tačiau darbo pasiūlymų skaičius atitinka ilgametes tendencijas. Kai kuriais praėjusių metų laikotarpiais tarnyboje laisvų darbo vietų buvo registruota ir daugiau nei tokiu pačiu laikotarpiu įprastais metais.
„Jaunimui situacija šiandien yra pakankamai dėkinga. Bendraujant su darbdaviais aiškėja: kai į vieną ar kitą laisvą darbo vietą turi būrį kandidatų, jie linkę pasirinkti jaunesnį. Todėl galimybių ir šansų jaunimui yra nemažai. Aišku, kai kuriais atvejais reikia turėti išsilavinimą, kai kuriais atvejais reikalingos tam tikros asmeninės kompetencijos. Na ir kiekvienas darbdavys turi tam tikrų reikalavimų kandidatams“, – apie pilnametystės sulaukusio jaunimo galimybes susirasti darbą mūsų rajone kalbėjo R. Jurkūnienė.
Užimtumo tarnybos atstovės teigimu, Mažeikių rajone kasmet vis mažėja laisvų darbo vietų nekvalifikuotiems darbuotojams. Jos sudaro apie 30–40 proc. visų laisvų darbo vietų.
Kalbant apie kvalifikuotą darbą, paklausiausi Mažeikių rajone yra įvairių sričių inžinieriai.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Diskusijoje – apie galimybes jaunimui susirasti darbo”

 1. Raimonda parašė:

  Teko buvoti kitoje šalyje ir ten vietiniai vieningai rasdavo darbo vietų jaunimui visur! Mažeikiai nėra didelis miestas tik turėtų pasikeisti požiūris į jauną žmogų! Nekalbant kad taip nenori priimti be praktikos žmogaus tai koks noras padėti jaunam!
  Turime daugybę įmonių ir po kelias vietas priimti tikrai galėtų rasti! Reikia tik NORO IR KITOKIO POŽIŪRIO!
  Tai visgi mūsų vaikai.
  Paminėsiu ką pastebėjau priimdavo į įvairias įstaigas mokėdavo ne 100% bet kad paaugliui turėti savo išlaidoms ir už jas padirbeti pamatyti pačio darbo pobūdį.
  Tai buvo ir darželiai, kavinės, mokyklos, statybų darbai, savivaldybė, fabrikai, mašinų tvarkymas ir t.t
  Miela malonu buvo stebėti tokį požiūrį į žmogų.
  Ir nebūtinai atidirbs už tą minimalų atlygį bet ką tas žmogus gaus , kokios patirties ateičiai, jo išmoks!
  Ech viliuosi kad vieną dieną pasikeis Mažeikių požiūris.. nes čia grįžus matosi laaabai tamsi dėmė..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*