„Dovana“ direktoriui – papeikimas

Ričardas Grušas iš Muzikos mokyklos vadovo posto pasitraukė po 35-erių darbo metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ilgametis Mažeikių muzikos mokyklos direktorius Ričardas Grušas savo paskutinę darbo dieną iš Savivaldybės mero sulaukė… papeikimo. Tokia nuobauda jam skirta už drausmės pažeidimus, kuriuos nustatė mero sudaryta darbo grupė.
Be to, buvusiam įstaigos vadovui teismo sprendimu dar teko sumokėti 1210 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Pamalonino išrinktuosius

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje dirba per 60 žmonių. Praėjusiais metais vos ne Kalėdų išvakarėse R. Grušas savo įsakymu vienkartinėmis išmokomis nutarė pamaloninti vienuolika iš jų. Neoficialiais duomenimis, į tą sąrašą papuolė žmonės iš aptarnaujančio personalo ir kai kas iš administracijos.
Vyriausybės nutarimas tokią teisę įstaigos vadovui suteikia. Dokumente aiškiai įvardyta, kada biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojams galima mokėti vienkartines pinigines išmokas, skirtas jiems skatinti: už labai gerą darbuotojo darbą kalendoriniais metais; darbuotojui atlikus ypač svarbias užduotis; įstatymo nustatytų švenčių progomis; darbuotojų gyvenimo ir darbo jubiliejinių sukakčių progomis; darbuotojams išeinant į pensiją.

Ignoravo kolektyvinę sutartį

Atrodytų, kas čia blogo paskatinti darbuotojus, juolab kad tai leidžia ir teisės aktai, jei ne vienas bet… Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje ne vienerius metus veikia profesinė sąjunga. Įstaigos administracija su ja yra pasirašiusi kolektyvinę sutartį. Tokiu atveju teisės aktai įpareigoja įstaigos vadovą sukonkretinti darbuotojams skatinti skiriamų vienkartinių piniginių išmokų, priedų ir priemokų skyrimo tvarką ir dydžius.
Muzikos mokyklos administracijos ir profesinės sąjungos kolektyvinėje sutartyje juodu ant balto parašyta, kad „Finansinių metų pabaigoje, jeigu yra sutaupytų lėšų, visiems darbuotojams, atsižvelgiant į turimą darbo krūvį, kvalifikaciją ir pasiektus rezultatus, gali būti skiriamos išmokos, suderinus su profsąjunga“.
R.Grušas kolektyvinės sutarties nuostatas ignoravo ir savo įsakymo dėl išmokų su profsąjunga nederino…

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “„Dovana“ direktoriui – papeikimas”

 1. Rita parašė:

  Nesuprantu? Kaip galima nepasitikèti tokiu nuostabiu Źmogumi,Mokytoju? Kam Jis perbègo kelią? Atsiprašyti reikėtu. Stiprybèbès Jums,Direktoriau. Aciū Jums uż muzikos pamokas mūsų Sùnui.

 2. O as parašė:

  Siam Zmogui jauciu tik Pagarba uz jo saunu ir nepriekaistinga darba.Stiprybes Jums, Direktoriau. Idomu,ar pacioje Savivaldybeje viskas skaidru?

 3. www parašė:

  Na šį apskritai ar galima žmogum dar vadinti.?Čia tik gėlytės jo juodų darbų ,kuriuos jis “dirbo“35 metus.Sugadintos ten dirbančių mokytojų sveikatos ,pažeminimai ,intrigos ,.Melas ,kuris buvo nuolatinis jo palydovas..Sakoma “neteiskit ir nebūsit reisiami..“…Gal ir taip .Palikim jį Dievo teismui ….

 4. stogas parašė:

  Svietimo niuansai,kaip vsiur mokyklose.

 5. Zita parašė:

  manau jo visas finansines aferas puikiai žinojo savivaldybė,bet va klausimas kodėl dangstė?Negana to,kad nusižudė darbuotojas,išsvaistyti pinigai,tikriausiai negavo nei nuobaudos?Neseniai nuskambėjo viešieji įstaigos pirkimai,gerbiamieji, atkreipkite dėmesį mokyklos svetainėje ,kas vadovauja jiems?žmogaus išsilavinimas, tikriausiai šokiruos juodo ir balto mačiusius..Tai gal čia taip pat parankus darbuotojas neturintis atitinkamo išsilavinimo,bet lydintis ji visą karjeros laiką,

 6. TARP KITKO parašė:

  Per jo aferas , nusizude buvusi buhaltere , Kuri buvo apkaltinta dideles sumos pasisavinimu ,taciau ta suma pinigu nusedo direktoriaus kiseneje ,oji vargse ,negalejo to irodyti…

 7. Komentatorius parašė:

  Gerb. Birute, atsisakykit kvailų rašymo klišių “ juodu ant balto parašyta“ ir nuolat pasitaikančių copy/paste iš teisės aktų: „Dokumente aiškiai įvardyta…..“. Tą galima daug trumpiau aprašyti, be ilgų kopijavimų.

 8. tai parašė:

  mažiausia šio veikėjo padaryta blogybė ir pati smulkiausia finansiškai, na tikėkime, kad bus aprašyti didesni nusižengimai ir sumos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video