Drąsiems laižuviškiams – apdovanojimai ir dovanos

Bendrakeleivius iš degusio autobuso išgelbėjusiems Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos auklėtiniams – ypatingas dėmesys ir dovanos.
Juos jau pagerbė ir apdovanojo AB „Mažeikių nafta“. Jaunuolių kandidatūros bus teikiamos ir valstybiniam apdovanojimui.


UŽ DRĄSĄ –
DOVANOS IR EKSKURSIJA
Į savo bendrovę „Mažeikių nafta“ pasikvietė ne tik jaunuosius gelbėtojus – dešimtoką Tomą Karpį ir metais jaunesnį Audrių Paulauską, bet ir jų išgelbėtus vaikus su artimaisiais.
Visiems vaikams įteiktos asmeninės dovanos, o Tomas ir Audrius buvo apdovanoti iPod grotuvais. Nepamirštas ir mažiausiasis sudegusio autobuso keleivis. Nelaimės metu jo prarastą kuprinę su daiktas AB „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius Marekas Mročkovskis pakeitė nauja kuprine su visais mokymosi reikmenimis.
Vaikams įspūdį padarė ne tik bendrovės valdos, bet ir vietiniai ugniagesiai.
„Buvo visa ugniagesių komanda, jų vadas parodė filmą, kaip buvo gesinamas didysis gaisras Naftoje. Buvo įdomu“, – susitikimą su ugniagesių vadu Gedeminu Karaliumi prisiminė vaikai. Ugniagesiai jaunimui pademonstravo, kaip reikia gesinti gaisrą.
PAVARGO
NUO DĖMESIO
Laižuviškiams apsilankymas „Mažeikių naftoje“ padarė didelį įspūdį. „Buvome labai sujaudinti tokio dėmesio vaikams, jų artimiesiems,“ – Laižuvos Antano Vienažindžio mokyklos direktorius Antanas Vasiliauskas stebėjosi AB „Mažeikių nafta“ vadovų ir darbuotojų nuoširdumu.
Vaikų mamos džiaugėsi, kad nereikėjo patiems ieškotis mašinų nuvykti iki naftos perdirbimo gamyklos. Juos iš mokyklos kiemo paėmė bendrovės autobusas, o paskui kiekvieną parvežė į savus namus.
Susitikimu patenkinti jaunieji gelbėtojai apie po autobuso gaisro kilusį susidomėjimą jais kalba santūriai. „Jau gal reikėtų ir pamiršti… Per daug to dėmesio…“ – „Santarvei“ sakė Tomas ir Audrius.
SIŪLYS
APDOVANOTI
GELBĖJIMO KRYŽIUMI
Apdovanojimų ir paskatinimų lietus jauniesiems gelbėtojams dar tik prasideda. Gegužės 4-ąją Tomas ir Audrius kviečiami į ugniagesių gelbėtojų profesinės dienos minėjimą. Šv. Florijono, sergėtojo nuo gaisrų, dieną vaikai bus pagerbti pačių ugniagesių gelbėtojų.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Raimondas Ramanauskas sakė, jog didžiuojasi vaikais ir džiaugtųsi, jei jie pasirinktų ugniagesio kelią.
Seimo narys Jonas Stanevičius taip pat vykdo laižuviškiams duotą pažadą – vaikus pasiūlyti kandidatais Prezidento rūmuose rengiamiems apdovanojimams Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.
Vakar „Santarvei“ J. Stanevičius sakė tikįsis netrukus sulaukti įvykio tyrimo medžiagos. Mažeikiškių išrinktas politikas patikino jau kalbėjęsis su Seimo pirmininku, kuris turi teisę teikti kandidatus šiems apdovanojimams.
Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojami žmonės, kurie, nepaisydami gresiančio pavojaus savo gyvybei, pasižymėjo gelbėdami kitus.
DOVANĖLĖS –
NUO AUTOBUSŲ PARKO
„Mažeikių autobusų parko“ direktorius Juozas Kelmelis patikino, kad dėmesio jaunieji gelbėtojai sulauks ir iš jų kolektyvo.
„Santarvės“ išprovokuoti, jie nusprendė kitą savaitę nuvykti į Laižuvą ir per Motinos dienai skirtą šventę vaikams įteikti dovanėles.
Pasak J. Kelmelio, nelaimės aplinkybių tyrimo išvados patvirtino spėjimus: liepsna užsiplieskė nuo kuro. Važiuojant duobėtu keliu atsikratė kuro žarnelė, o ant karšto variklio užbėgęs kuras užsidegė.
Iš autobuso pats išbėgęs ir vaikus užsiliepsnojusiame autobuse palikęs vairuotojas Egidijus Drazdauskas kol kas tebeatostogauja – poilsio vyriškiui prireikė iš karto po nelaimės.
SUŽINOJO
TIK PO SAVAITGALIO
Nelaimė įvyko kovo 27 dieną, kai vaikai po pamokų iš Laižuvos keliavo namo. Dėl gedimo į saloną pliūptelėjus ugniai, vairuotojas griebė kasos aparatą ir spruko iš autobuso. Septyni vaikai liko degančiame, į griovį nuriedėjusiame „Paz“ markės autobuse. Nesutrikę Tomas ir Audrius išdaužė atsarginį langą ir išgelbėjo mažesniuosius bendrakeleivius.
Švietimo skyriaus darbuotojai apie penktadienį įvykusią nelaimę atsitiktinai sužinojo tik po dviejų dienų.
Gintaro MOCKAUS nuotr.: „Mažeikių naftos“ ugniagesiai iš degančio autobuso išsigelbėjusiems vaikams pademonstravo savo techniką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto