Draudimų vajus: rūkyti balkonuose nebebus galima

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas.
Jose – ir draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose, jei tam prieštarauja bent vienas to namo gyventojas.
„Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai sako, kad įstatymo pataisos autorių ketinimas užtikrinti, kad tabako dūmai neerzintų nerūkančių žmonių, geras. Bet ar įstatymas veiks, parodys laikas.

Pagal priimtas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, numatyta, kad nuo 2021 metų sausio 1 dienos bus draudžiama rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja. Sprendimą dėl Seimo priimtų įstatymo pataisų dar turi priimti Lietuvos Respublikos Prezidentas.
Numatyti trys keliai, kaip spręsti problemą dėl daugiabučių namų balkonuose rūkančių ir dūmais kaimynus erzinančių asmenų.
Pirmasis – bandyti kalbėtis ir susitarti su rūkaliais. Jei susitarti nepavyks, nepatenkintieji kaimynai rašys laišką savo gyvenamo rajono savivaldybės administracijai. Savivaldybės atstovai per 2 savaites apie konkrečiame name susidariusią problemą informuos to namo butų savininkų bendriją, iškabins informacinius pranešimus. Ir tik jei tai nesukontroliuos rūkančiųjų, bus skiriami įspėjimai, o kraštutiniu atveju bus kreipiamasi į policiją.
Nesant prieštaraujančiųjų, draudimas rūkyti nuosavuose balkonuose negalios, bet rūkantieji vis tiek turės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kaimynų patalpas.
„Santarvės“ kalbinti Mažeikiuose veikiančių daugiabučių namų butų savininkų bendrijų atstovai pateikė ne vieną pavyzdį apie tai, kad anaiptol ne visi rūkantys gyventojai geranoriškai priima kritiką dėl pro langus į kaimynų butus besismelkiančių rūkalų dūmų ir ne visi padaro išvadas.
„Mano supratimu, jau seniai tas įstatymas turėjo būti priimtas ir aš esu tik už. Darysime bendrijos narių susirinkimą ir tą temą aptarsime. Konfliktuoti su kaimynais nėra jokio džiaugsmo, tačiau įstatymo pataisos, jei tik jos įsigalios, įgalins kalbėtis rimčiau, o nerandant kalbos, prašyti pagalbos ir iš šalies“, – sakė vieno Ventos gatvėje esančio daugiabučio butų savininkų bendrijos pirmininkas Gintaras Meištininkas.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*