Dujų balionų atsisakys ir Mažeikių rajono gyventojai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dalis daugiabučių namų gyventojų maistui gaminti vis dar naudoja suskystintų dujų balionus. Motyvuojant tuo, kad tai ir nesaugu, ir nepatogu, gyventojams siūloma jų atsisakyti pasirenkant elektros energiją arba stacionarius gamtinių dujų įvadus.
Dujų balionų atsisakymo daugiabučiuose namuose priemonė bus finansuojama valstybės. Parama vienam butui sieks iki 600 eurų, iš viso tam šiemet skirta 15 mln. eurų.

„Santarvė“ domėjosi, kiek Mažeikių rajone yra tokių daugiabučių, kuriuose maistui gaminti naudojami dujų balionai, ir kaip vyks tų dujų balionų šalinimas ir keitimas alternatyviais energijos šaltiniais.

Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams.
Valstybės subsidijos renkantis elektros energiją bus tokios (sumos nurodytos be PVM – pridėtinės vertės mokesčio): iki 200 eurų – subsidija laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti, iki 200 eurų – subsidija gyventojo bute esančiai instaliacijai sutvarkyti ir iki 200 eurų – subsidija elektrinei viryklei įsigyti.
Analogiškas valstybės subsidijavimas būtų renkantis gamtines dujas, tačiau gamtinės dujos į Mažeikių miesto ir rajono daugiabučius nėra tiekiamos. Todėl uždraudus daugiabučiuose turėti ir naudoti suskystintų dujų balionus alternatyva tik tokia – maistą gaminti naudojant elektros energiją.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*